پاسخ نهاد كتابخانه ها به اظهارات پژمانفر

پاسخ نهاد كتابخانه ها به اظهارات پژمانفر عطر و تن: نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مطالب مطرح شده توسط حجت الاسلام پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی درباب بررسی تخلفات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کمیسیون اصل نود مجلس پاسخ داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در پی مصاحبه های اخیر حجت الاسلام پژمانفر، نماینده مجلس شورای اسلامی به ویژه مصاحبه اخیر با موضوع بررسی تخلفات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کمیسیون اصل نود توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی و رفع شبهات ایجادشده ارائه می شود:
۱. ایشان در طول بیش از یک سال ونیم گذشته طی مکاتبات مختلفی مواردی را نسبت به نهاد اعلام نمودند که پاسخ دقیق برای ایشان ارسال شد، اما ظاهراً به هیچ یک از پاسخ ها توجهی نشده و نشانه این ادعا تکرار برخی سؤالات است درحالی که پاسخ کامل و گزارش مشروح آن قبلاً برای او ارسال شده است.
۲. تعدادی از سؤالات که ایشان بعنوان تخلفات نام برده اند فقط از شایعات و تهمت های منتشرشده در فضای مجازی صورت گرفته که البته پاسخ آنها نیز داده شده است.
۳. وی در یکی از مصاحبه های اخیر اعلام نموده اند که به بررسی عملکرد نهاد خواهند پرداخت درحالی که اولاً رسیدگی به عملکرد نهاد در حیطه وظایف کمیسیون فرهنگی است و کمیسیون اصل نود به بررسی شکایت ها از دستگاهها می پردازد.
ثانیاً مجلس محترم نماینده ناظری به تصویب مجلس در هیئت امنای کتابخانه های عمومی کشور دارد و عجیب این است که نکات مطرح شده بعنوان تخلفات نهاد به هیچ وجه با نماینده ناظر مجلس در نهاد مطرح نشده است.
۴. در مورد افزایش حقوق و مزایای کتابداران به او پاسخ مستدل و مشروح و با آمار دقیق ارائه شد که چرا در سال ۱۳۹۹ نهاد امکان افزایش بخش باقی مانده از ۵۰ درصد را نداشته است.
۵. طبیعی است امکان افزایش حقوق کتابداران نیازمند مساعدت نمایندگان محترم در افزایش بودجه سال ۱۴۰۰ نهاد بوده که البته تعدادی از نمایندگان محترم تلاش و مساعدت قابل توجهی دراین زمینه به عمل آوردند اما از طرف او که در اطلاعیه ها خودرا خواهان افزایش حقوق کتابداران نشان می دهند کمترین تلاش و مساعدت برای ترمیم بودجه نهاد صورت نگرفته است.
۶. البته در مورد نظرات واقعی وی در مورد امکان پرداخت حقوق و مزایای کتابداران از نیم درصد نیز مطالب دیگری موجود است که در صورت لزوم اعلام خواهد شد.
۷. درباه تعدادی از ادعاهای ایشان، دستگاه های مسئول نظارتی عدم تخلف نهاد را رسماً به ایشان اعلام نموده اند، با این وجود، ادعای تخلف نهاد از طرف ایشان تکرار می شود.
۸. طبیعی است استفاده از احساسات پاک کتابداران و ادعای افزایش ۷۵ درصدی حقوق آن هم بدون توجه به مقررات، میزان اعمال شده در سال قبل، و بودجه و درآمد نهاد اقدامی صحیح نیست.
۹. این که با وجود پاسخ کتبی و مستدل نهاد در مورد افزایش حقوق کتابداران، تعداد کتابخانه های تأسیس شده و... او پیش از برگزاری جلسه، دو بار مصاحبه کرده و نهاد را به تخلفات گوناگون متهم می کنند جای تعجب دارد. انتظار طبیعی این بود که پروسه قانونی طی شود و بعد از تشکیل کمیسیون و استماع پاسخ های نهاد و ارائه مدارک قانونی، نسبت به اعلام احراز تخلف یا عدم تخلف اعلام نظر شود.
پس ادعای تخلف های گوناگون نهاد در رسانه ها به این شکل جز خدشه به حیثیت خدمتگزاران این نهاد نیست.
۱۰. متعاقباً گزارش های مستند عملکرد نهاد برای اطلاع عموم منتشر می شود.
منبع:

1400/02/18
23:07:53
5.0 / 5
155
تگهای خبر: احساس , احساسات , رشد , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه