برگزاری همایش ایران و نظامی گنجوی

برگزاری همایش ایران و نظامی گنجوی همایش بین المللی «ایران و نظامی گنجوی» به صورت مجازی انجام می شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی بنیاد ایران شناسی، این همایش به مناسبت روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، شاعر و داستان سرای ایرانی سده ششم هجری قمری در روز دوشنبه (۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹) توسط بنیاد ایران شناسی برگزار می شود.
حامد فروزان، معاون اطلاع رسانی و همکاریهای بین الملل بنیاد ایران شناسی با بیان این خبر اظهار داشت: همایش بین المللی مجازی «ایران و حکیم نظامی گنجوی» با حضور تعدادی از ایران شناسان داخلی و خارجی از کشورهای هندوستان، اسپانیا، آذربایجان، روسیه و گرجستان در قالب فضای مجازی، روز دوشنبه (۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹) با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه تربیت مدرس و انجمن علمی استادان زبان و ادبیات فارسی انجام می شود. همین طور این همایش با حضور ایران شناسان داخلی و خارجی هم راه است که به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های علمی خود درباره آثار، شرح احوال و زمانه زندگی حکیم نظامی گنجوی خواهند پرداخت.
بنا بر اعلام، در همایش «ایران و نظامی گنجوی» علاوه بر سخنرانی آیت الله سیدمحمد خامنه ای، رئیس بنیاد ایران شناسی، سیدعبدالمجید میردامادی، مدیرکل همکاریهای علمی و بین المللی بنیاد ایران شناسی، حامد فروزان، معاون اطلاع رسانی و همکاریهای بین الملل بنیاد ایران شناسی و سخنرانان به شرح زیر به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت:
- غلام حسین زاده، رئیس انجمن علمی استادان زبان و ادبیات فارسی و رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، با موضوع «تفاوت مرزهای فرهنگی با مرزهای جغرافیای سیاسی».
- حسینعلی قبادی، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رئیس پژوهشگاه علوم انسانی، با موضوع «پیام های جهانی حکیم نظامی گنجوی».
- ناصر نیکوبخت، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رئیس مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی، با موضوع «نظامی گنجوی نقطه عطف منظومه سرایی در قلمرو زبان فارسی».
- نجمه دری، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس، با موضوع «بررسی و تحلیل مضامین ادبیات درباری در منظومه های نظامی و مقایسه آن با آثار برگزیده ادبیات جهان».
- اخلاق احمد انصاری، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه جواهر لعل نهرو هند، با موضوع «تأثیرات خمسه نظامی بر شاعران هندی».
- شفق علی بیگلی، استاد دانشگاه و مدیر بخش ترجمه های ادبی در موزه ادبیات ملی آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان، با موضوع «تضاد در مخزن الاسرار».
- خواکین رودیگز وارگاس، مترجم و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی و استاد زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا، با موضوع «نظامی گنجوی احیاکننده عاشقی های قبل از اسلام».
- نمادی بارتایا، رئیس کرسی زبان فارسی و ایران شناسی دانشگاه آکاکی تسرتلی کوتایسی گرجستان، با موضوع «نظامی گنجوی و ادبیات گرجی».
- مستوره احمد اوا، استاد دانشگاه فدرال قازان روسیه، با موضوع «تأثیر شعر نظامی بر ادبیات تاتاری».
- محمود جعفری دهقی؛ استاد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، با موضوع «نظامی گنجوی و ایران شناسان».1399/12/21
00:53:52
0.0 / 5
538
تگهای خبر: ادبیات , زندگی , فرهنگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه