زالی عنوان كرد؛

موج كرونا در حال شعله ور شدن است

موج كرونا در حال شعله ور شدن است به گزارش عطر و تن فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مساله جدی در شیوع بیماری کرونا را شکل گیری جهش های ویروس دانست و اظهار داشت: پیشبینی می شود با فراز و فرودهایی به لحاظ گسترش اپیدمی روبرو شویم.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، علیرضا زالی، در نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تبیین وضعیت شیوع اپیدمی کرونا در تهران، اظهار نمود: باآنکه هنوز خیزش چهارم بیماری در تهران شکل نگرفته ولی در عین حال موج بیماری در حال شعله ور تر شدن است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به اینکه مساله جدی در انتشار کرونا شکل گیری جهش های ویروس می باشد، اضافه کرد: با عنایت به مدل سینوسی انتشار کرونا در تهران، پیشبینی می شود کلانشهر تهران با فراز و فرودهایی به لحاظ گسترش اپیدمی روبرو باشد.
وی با تکیه بر اینکه گستردگی انتشار و قدرت سرایت پذیری کووید ۱۹ با جهش های بوجود آمده بالا رفته است، تصریح کرد: متأسفانه تغییر الگوی سنی ابتلاء در این بیماری که بیشتر بین گروه های سنی پنج تا ۲۵ ساله است، نشان از تغییراتی در ساختار این ویروس دارد.
زالی اضافه کرد: همچنان پاسخ قطعی به این سؤال که آیا جهش های جدید به درمان های متعارف و واکسیناسیون مقاوم است یا خیر، وجود ندارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار داشت: دنیا با ویروسی مهاجم روبرو است که می تواند میزان ابتلاء و به دنبال آن مرگ و میرها را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش دهد ازاین رو اهتمام بیشتر و رعایت پروتکلهای بهداشتی و همینطور اعمال سیاست های لازم با هدف کاهش بار اپیدمی لزوم دارد.
وی، ترددهای غیرضروری خصوصاً در مناطق متراکم سطح شهر و یا احتمال انجام سفرهای نوروزی از جانب برخی شهروندان را یکی از مهم ترین چالش های پیش روی گسترش ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: اساسا اتخاذ تدابیری با هدف کاهش ترددها می تواند در ریشه کنی کرونا استراتژی موفقی تلقی شود.
زالی ابراز امیدواری کرد که انجام واکسیناسیون بعنوان پنجره طلایی قطع زنجیره کرونا هر چه سریع تر در سطح گسترده و برای گروه های هدف در کشور اجرا شود.


منبع:

1399/12/12
09:51:52
0.0 / 5
509
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه