فراخوان انتخاب پایتخت كتاب ایران منتشر گردید

فراخوان انتخاب پایتخت كتاب ایران منتشر گردید عطر و تن: دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان هفتمین برنامه انتخاب و معرفی «پایتخت کتاب ایران» را منتشر نمود.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این نهاد طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب خوانی از راه پشتیبانی از برنامه ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار می نماید و شهرهای متقاضی شرکت در هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران می‏ توانند تا تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰ نسبت به ارسال طرح‏ های خود به دبیرخانه رویدادهای ترویج کتابخوانی اقدام نمایند.
در این دوره از جشنواره با عنایت به شرایط به وجودآمده بر اثر همه گیری ویروس کرونا (کووید ۱۹)، توجه به ترویج کتابخوانی با استفاده از امکانات فضای مجازی در شهرها ضروری می باشد. بنابراین بخش ویژه ای به جشنواره اضافه شده است که می تواند در بهره گیری و الگوگیری شهرها و ترویج کتابخوانی اثرگذار باشد.
طـرح انتخـاب و معرفـی پایتخـت کتـاب ایـران بـرای نخسـتین بـار در ۱۳۹۳ از سـوی معاونـت امـور فرهنگـی وزارت فرهنـگ و ارشـاد اسلامی در سراسـر ایـران بـرای ترویج کتاب خوانی برگـزار شـد و در شش دوره برگزاری این برنامه به ترتیب شهرهای اهواز (۱۳۹۴)، نیشابور (۱۳۹۵)، بوشهر (۱۳۹۶)، کاشان (۱۳۹۷)، یزد (۱۳۹۸) و شیراز (۱۳۹۹) توانسته اند عنوان «پایتخت کتاب ایران» را کسب کنند.
هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از جانب دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت دستگاه ها و نهادهای مختلفی شامل معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری ­ها و دهیاری­ های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و نهادهای دیگر برگزار می گردد.
بر طبق این گزارش علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می ‏توانند به پایگاه اطلاعاتی شبکه ترویج کتابخوانی ایران به آدرس اینترنتی www.bookpromotion.ir مراجعه نموده یا با دبیرخانه این جشنواره واقع در تهران با شماره‎ های ۸۸۳۴۲۹۷۹ – ۸۸۸۶۱۳۲۴ -۸۸۳۴۲۹۸۰ تماس بگیرند.
منبع:

1399/11/21
22:54:12
0.0 / 5
951
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه