یافته محققان انگلیسی؛

پیش بینی زوال عقل در مبتلایان به پاركینسون با معاینه چشم

پیش بینی زوال عقل در مبتلایان به پاركینسون با معاینه چشم برمبنای یک مطالعه جدید، آزمایشات ساده بینایی می تواند پیش بینی نماید که در طول مدت 18 ماه بعد کدام افراد مبتلا به پارکینسون گرفتار نقص شناختی و زوال عقل احتمالی می شوند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پژوهشگران همین طور دریافتند که ارتباطات ساختاری و عملکردی مناطق مغزی در افراد مبتلا به پارکینسون، خصوصاً در افراد دارای مشکلات بینایی، در کل مغز تفکیک می شوند.
شواهد این مطالعه حاکی از آنست که تغییرات بینایی پیش از زوال شناختی در خیلی از افراد مبتلا به پارکینسون رخ می دهد.
نتایج مطالعات نشان می دهند که چگونه ضایعات و تغییر در سیم کشی مغز زمینه ساز اختلال شناختی در خیلی از افراد مبتلا به پارکینسون است.
دکتر «آنجلیکی زارکالی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاالج لندن، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم افرادی که به بیماری پارکینسون مبتلا بوده و دارای مشکلات بینایی هستند، بیشتر گرفتار زوال عقل می شوند و بنظر می رسد که ناشی از تغییرات اساسی در سیم کشی مغز انها باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «تست های بینایی ممکنست فرصتی برای پیش بینی زوال عقل در مبتلایان به پارکینسون قبل از شروع آن باشد و به ما کمک نماید تا پیش از اینکه خیلی دیر شود راه هایی برای جلوگیری از زوال شناختی بیابیم.»
محققان ۷۷ فرد مبتلا به بیماری پارکینسون را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند آزمایشات ساده بینایی پیش بینی می کند چه کسانی پس از یک سال و نیم به زوال عقل مبتلا می شوند.
زوال عقل یک جنبه شایع و ناتوان کننده از بیماری پارکینسون است که طبق برآوردها، در ضمن ۱۰ سال بعد از تشخیص پارکینسون، تقریباً ۵۰ درصد افراد گرفتار این عارضه می شوند.
مطالعه جدید همین طور نشان داد کسانی که به زوال عقل پارکینسون مبتلا می شوند، در سیم کشی مغزشان، همچون در مناطق مربوط به بینایی و حافظه، ضایعاتی ایجاد می شود.

1399/11/05
21:43:37
0.0 / 5
539
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه