وزیر بهداشت:

اولویت بهداشت و درمان توسعه عادلانه زیرساخت های نظام سلامت است

اولویت بهداشت و درمان توسعه عادلانه زیرساخت های نظام سلامت است به گزارش عطر و تن وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: اولویت بهداشت و درمان توسعه عادلانه زیرساخت های نظام سلامت است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، سعید نمکی بامداد پنجشنبه در مراسم چهاردهمین آئین پویش ره سلامت که در بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: خوشبختانه در دولت های یازدهم و دوازدهم روند توسعه عادلانه زیرساخت های نظام سلامت روند رو به شتابی به خود گرفته است، آنچه در دولت یازدهم و دوازدهم به وقوع پیوست تحولی شگرف در بحث زیرساخت های نظام سلامت بوده و معادل تمامی خدمات این بخش بعد از انقلاب اسلامی بوده است.
نمکی با اشاره به اینکه متأسفانه گرفتار یک پاندمی شدیم که شاید هر ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال یکبار در جهان رخ دهد و شیوع ویروس کرونا کار را برای تمامی کشورها سخت کرد، اشاره کرد: در چنین شرایطی معمولاً نظام اجرائی کشورها زمین گیر شده و توسعه ای در کار نیست اما با لطف پروردگار و همت تمامی تلاشگران عرصه بهداشت و درمان شاهد می باشیم ایران اسلامی بار دیگر حماسه ای بی بدیل رقم زد.
وی افزود: گرچه در بحث شبکه نظام سلامت و خانه های بهداشت دارای شبکه ای قوی هستیم اما در بحث تخت بیمارستانی با کمبود مواجه هستیم، اظهار نمود: به ازای هر یک هزار نفر با ۱.۶ تخت بیمارستانی در کشور دست و پنجه نرم می نماییم که حتی به آمار ضعیف ترین کشورهای اروپایی در بحث مبارزه با کرونا هم نمی رسد و در تلاش هستیم تا این آمار را افزایش دهیم.
وزیر بهداشت، با اعلان اینکه غیرت، وفاق و همدلی مردم کشورمان سبب شد در عرصه مبارزه با کرونا تاریخ ساز شویم، اشاره کرد: وقتی به هرمزگان سفر کردم و استاندار از افزایش تولید در فولاد و آلومینیوم صحبت می کند یعنی این سرزمین هم کرونا را مدیریت کرد و هم در مبارزه با آن در تولید به جهش دست یافت و این یعنی تاریخ سازی.
وی با اشاره به اینکه آیندگان این روزها را بعنوان برگ زرینی در تاریخ کشورمان ثبت خواهند کرد و به دستان غیرتمند تلاشگران عرصه بهداشت و درمان و تولید افتخار خواهند کرد، اضافه کرد: وقتی در تابستان طاقت فرسای هرمزگان عزیزان کادر درمان در بخش کرونا هرمزگان مجاهدت می کنند، مسئولان و نمایندگان مجلس پای کار هرمزگان هم تلاش کردند و با رایزنی امروز توانستند منشأ تحولات بزرگی در بخش زیرساخت ها را رقم بزنند.
نمکی با اعلان اینکه در بند تحریم های ظالمانه دشمنان جنگیدیم و امروز به خود می بالیم که کشور را در راه سلامت و توسعه قرار داده ایم، عنوان کرد: برای جذب گردشگر سلامت در هرمزگان برنامه های زیادی در دستور کار است و در حال فراهم کردن شرایط برای تحقق آن هستیم.
وی اظهار داشت: تا اختتام دولت دوازدهم به تعداد تخت های بیمارستانی استان هرمزگان افزوده خواهد شد و امیدواریم این روند همچنان با شتاب در راه درست حرکت نماید.


منبع:

1399/11/03
13:35:56
0.0 / 5
881
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , جشن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه