پیش فروش تاریخ تمدن ویل دورانت با تخفیف

پیش فروش تاریخ تمدن ویل دورانت با تخفیف به گزارش عطر و تن هفدهمین چاپ «تاریخ تمدن» ویل دورانت در ۱۳ جلد با «تخفیف ویژه» عرضه می شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، هفدهمین نوبت چاپ مجموعه «تاریخ تمدن» اثر فیلسوف، تاریخ نگار و نویسنده آمریکایی و همسرش آریل دورانت با ۱۰درصد «تخفیف ویژه» از ششم تا نوزدهم دیماه ۱۳۹۹ پیش فروش خواهد شد. نوبت جدید چاپ «تاریخ تمدن» در شمارگان هزار نسخه انتشار یافته است. قیمت اصلی و بدون تخفیف این دوره جدید ۱۳جلدی ۱۶۸۰۰۰۰ تومان است که در پیش فروش با ۱۰درصد تخفیف معادل ۱۵۱۲۰۰۰ تومان برای مخاطبان عرضه می شود.
در معرفی مجموعه «تاریخ تمدن» توسط ناشر آمده است: این مجموعه پرارزش از مهم ترین آثار جامع تاریخی به شمار می آید که در میان سالهای ۱۹۳۵ تا ۱۹۷۵ در آمریکا انتشار یافته است و تاریخ زندگی انسان از دوران قبل از تاریخ تا آخر سده هجدهم را در برمی گیرد. طرح ویل دورانت و همسرش برای نگارش این مجموعه تا تاریخ معاصر غرب در زمانه شان یعنی سال ۱۹۳۳ بود، اما مرگ هر دو مانع از آن شد که این مجموعه از دوران ناپلئون پیشتر بیاید.
فرآیند برگردان، آماده سازی و انتشار تاریخ تمدن به زبان فارسی توسط انتشارات فرانکلین و به صورت ۱۳جلد جداگانه از میانه های دهه ۳۰ شمسی شروع شد. به گواه اسناد تاریخی موجود در انتشارات علمی و فرهنگی که اخیرا تنظیم و تجمیع شده اند، اولین اراده ها برای ترجمه این مجموعه به تاریخ خرداد ۱۳۳۵ و قرارداد میان همایون صنعتی زاده به نمایندگی از انتشارات فرانکلین و امیرحسین آریان پور در مقام مترجم جلد مشرق زمین گاهواره تمدن برمی گردد.
از دیگر نمونه های اسناد تاریخی شکل گیری و ترجمه این مجموعه در گام های اولین می توان به قرارداد دیگری بین همایون صنعتی زاده به نمایندگی از موسسه انتشارات فرانکلین، جواد اقبال، مدیر کتابفروشی اقبال در جایگاه ناشر و احمد آرام، مترجم بخشی دیگری از مشرق زمین گاهواره تمدن اشاره نمود که در تاریخ سی ام اردیبهشت ماه ۱۳۴۰ تنظیم شده است.
«تاریخ تمدن» توسط گروه مترجمان در ۱۱ عنوان کتاب و ۱۳ جلد انتشار یافته است و از آخرین چاپ این مجموعه نفیس بیشتر از یک سال می گذرد. در شش جلد نخست این مجموعه نام ویل دورانت در مقام نویسنده آمده و آریل دورانت ویراستار است، ولی در جلدهای بعدی هر دو نویسنده هستند. همچون مترجمان دیگر این مجموعه می توان به افرادی همچون احمد بطحائی، ع. پاشائی، فتح الله مجتبایی، هوشنگ پیرنظر، حمید عنایت، پرویز داریوش، علی اصغر سروش، ابوطالب صارمی، ابوالقاسم پاینده، صفدر تقی زاده، فریدون بدره ای، سیهل آذری، ضیاءالدین طباطبایی، عبدالحسین شریفیان و... اشاره نمود.1399/10/06
22:56:24
5.0 / 5
885
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه