مراسم معارفه مدیرعامل سوره مهر برگزار گردید

مراسم معارفه مدیرعامل سوره مهر برگزار گردید عبدالحمید قره داغی، مدیرعامل پیشین انتشارات سوره مهر تکریم و علی اکبر شیروانی بعنوان مدیر جدید این انتشارات در مراسمی ارائه شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم تکریم و معارفه عبدالحمید قره داغی، مدیر پیشین انتشارات سوره مهر و علی اکبر شیروانی، مدیرعامل جدید این انتشارات، یکشنبه (۳۰ آذرماه) در تماشاخانه مهر برگزار گردید.
محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری در این مراسم با یادی از زنده یاد احد گودرزیانی از نیروهای حوزه هنری که سالگرد درگذشت او است، اظهار داشت: قدردان همه بزرگوارانی که به هر شکلی سوره مهر را در روند فعالیت هایش یاری کردند، هستم.
او اضافه کرد: قره داغی برادر بزرگتر ما هستند. همواره از اخلاص و جدیت ایشان در کارها درس گرفتیم. بی گمان سوره مهر با مدیریت ایشان به خوبی پیش می رفت؛ اما از آن جایی که ما در ستاد مرکزی بیشتر از پیش به آقای قره داغی نیاز داشتیم، تصمیم گرفتیم تا ایشان تماما در ستاد فعالیت کنند و ما را در امور مهم یاری کنند.
دادمان در ادامه اظهار داشت: چند نکته مهم و راهبردی مورد تفاهم ما با آقای شیروانی بعنوان مدیر جدید سوره مهر است که انتظار می رود جدی گرفته شود. ترویج و جریان سازی آثار سوره مهر و سپس توزیع قدرتمندتر از قبل پیگیری شود. حفظ و تثبیت توسعه سبد متنوع تولید در سوره مهر یکی از مزیت های این انتشارات است که از ایشان خواسته ایم تا این مورد را حفظ کنند و ارتقا دهند. همینطور شاخصهای اداره حرفه نشر را در سوره مهر ارتقا بدهند؛ چون که لزوم حفظ پیشتازی سوره مهر ارتقای همین شاخص ها است.
وی در همین راستا بیان نمود: نقش آفرینی در تکلیف صدبرابری هم یکی دیگر از مأموریت های حوزه هنری است که در سوره مهر هم باید با قدرت پیگیری شود.
دادمان اظهار داشت: هرچه بیشتر در حوزه فرهنگی و هنری کار می نماییم، بیشتر به مظلومیت فرهنگ و هنر پی می بریم. از همه بزرگواران خواهشمندم تا ما را در این امور سنگین یاری کنند تا در این نبرد فرهنگی پیروز شویم.
محسن مومنی شریف، رئیس پیشین حوزه هنری در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) اظهار داشت: سوره مهر بعنوان یک تجربه موفق در حوزه نشر جایگاه ممتازی دارد. سوره مهر با راه اندازی هوشمندانه خود، ادبیات انقلاب اسلامی را در سرتاسر کشور فعال کرد. همینطور این انتشارات جزء معدود سازمان هایی است که دارای فرهنگ سازمانی است.
او افزود: تغییر و تحول در این گونه سازمان ها مثل سوره مهر دشوار است و خوشبختانه این تغییر از اعضای خانواده سوره مهر انجام شده است.
نویسنده کتاب «در کمین گل سرخ» اظهار داشت: قره داغی در هر زمینه ای که کاری به او سپرده شده بیشتر از توقع ما به خوبی عمل کردند. وی نسبت به سازمان خود تعصب دارد و فداکارانه کار خویش را انجام می دهد. قره داغی اهل نوآوری است و بسیار به خلاقیت ها و شیوه های نوین اهمیت می دهد. یکی از این شیوه های نو برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب است که به باعث آن چند انتشارات دیگر را هم یاری کردند.
مومنی شریف اضافه کرد: قدردان زحمات قره داغی هستیم. وی ساعتهای خیلی از شبانه روز را به حوزه هنری خدمت می کند و خانواده ایشان هم در این خدمت سهیم هستند و وی را یاری می کنند، چون که قره داغی بامداد ها با اذان بامداد از منزل خارج می شود و دیروقت بازمی گردد.
او در انتها سخنانش با پیشنهاداتی به شیروانی بعنوان مدیر جدید سوره مهر اظهار داشت: سوره مهر علاوه بر هیئت مدیره محترم و شورای تولید کتاب بی بدیل خود، از دو سرمایه مهم برخوردار می باشد که یکی مولف های آن و دیگری هم مخاطبانش هستند. شما باید این دو سرمایه پرارزش را پاس بدارید.
عبدالحمید قره داغی، مدیرعامل پیشین انتشارات سوره مهر و معاون کنونی اداری - مالی حوزه هنری هم در این مراسم با تقدیر از مؤمنی شریف و حمزه زاده، آنها را به شکلی از مؤسسین سوره مهر دانست و اظهار داشت: از دوران نوجوانی کار در سوره مهر که همواره آثار آنرا با عشق مطالعه می کردم آرزوی من بود. من در سوره مهر کار نکردم؛ بلکه زندگی کردم. سوره مهر به برکت خون شهدا پا گرفت و همچنان به کار خود ادامه می دهد.
قره داغی افزود: قدردان آقای دادمان هم هستیم که به نیروهای مجموعه سوره مهر اعتماد کردند و مدیر جدید انتشارات سوره مهر را از مجموعه آن انتخاب کردند. همینطور از استاد بهبودی و استاد عبداللهی قدردانی می کنم که از روزهای آغازین کار من در سوره مهر با همراهی هایشان ما را با صبر و حوصله در امور گوناگون راهنمایی و یاری می کردند.
او سپس اظهار داشت: دوست داشتم از پنج مدیری که خالصانه من را در سوره مهر یاری کردند، تشکر کنم. یکی از این مدیران آقای بابایی در معاونت اداری - مالی انتشارات است که از قم در این سال ها ابتدای هر هفته می آمدند و آخر هفته به منزل در قم می رفتند. ایشان از جان و مال خود برای پیشبرد کارهای سوره مهر استفاده کردند. همینطور باید از مرتضی محمداسماعیل در بخش بازرگانی تشکر کنم که در برگزاری نمایشگاه های سوره مهر با قدرت ما را همراهی کردند و در معرفی و نمای هرچه بهتر سوره مهر در این سال ها نقش مهمی داشته است.
قره داغی اضافه کرد: مدیران بخش تولید، بازرگانی و دیگر بخش ها در این سال ها بسیار در موفقیت های سوره مهر موثر بودند که باید از آنها قدردانی کنم.
معاون اداری - مالی حوزه هنری در ادامه اظهار داشت: سوره مهر درحالی که کرونا مشکلات بسیاری برای حوزه نشر و کتاب و کتابخوانی بوجود آورده بود، نه تنها متوقف نشد، بلکه سیر صعودی در تولید و فروش داشته است.
وی در ادامه گزارشی کوتاه از وضعیت کنونی سوره مهر و فعالیتهای آن در سالهای گذشته داد.
قره داغی در انتها با یادی از شهید همدانی و خوش لفظ که در تماشاخانه مهر برای رونمایی آثار سوره مهر حضور داشتند، از خانواده خود و همراهی هایش در انجام وظایف محوله به خود قدردانی کرد.
علی اکبر شیروانی که اخیرا مدیریت سوره مهر را بر عهده گرفته است هم در این مراسم اظهار داشت: ارث یکی از مفاهیمی است که در قرآن بارها تکرار شده و در بین عموم جامعه تفسیر نادرستی از آن شده است. بسیاری تصور می کنند که وقتی چیزی به آنها ارث می رسد، اجازه دارند تا هرکاری که دل شان می خواهد با آن بکنند. اما باید این میراث را ارتقا دهیم و به دست دیگری بسپاریم. سوره مهر هم میراث گرانبهایی است که از مدیران قبلی آن به دست ما سپرده شده و باید آنرا ارتقا دهیم و به دست دیگری بسپاریم.
او اضافه کرد: مهم ترین میراثی که در سوره مهر در اختیار ما قرار گرفته از شهدا به ما رسیده است و باید قدر آنرا بدانیم.
در انتها این نشست با حضور مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، محمود عبداللهی، عضو سابق هیئت مدیره سوره مهر، مرتضی سرهنگی، محسن مومنی شریف و محمدمهدی دادمان از جانب رئیس حوزه هنری از قره داغی با اهدای لوح یادبودی که برای همسر وی در نظر گرفته شده بود، تقدیر گردید. همینطور حکم انتصاب علی اکبر شیروانی به سِمت مدیرعاملی انتشارات سوره مهر به وی تحویل داده شد. در ادامه هم هدیه و لوح یادبودی از سوی فاضل نظری که پیشتر معاونت هنری حوزه هنری را برعهده داشت و الان رئیس کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان است، به قره داغی اهدا شد.
منبع:

1399/10/02
13:54:50
5.0 / 5
926
تگهای خبر: ادبیات , زندگی , فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه