كتاب هایی به پیشنهاد محمدجواد حجتی كرمانی و عبدالله انوار

كتاب هایی به پیشنهاد محمدجواد حجتی كرمانی و عبدالله انوار حجت الاسلام محمدجواد حجتی كرمانی و عبدالله انوار كتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد كردند.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حجت الاسلام محمدجواد حجتی کرمانی، عضو اسبق مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، نویسنده و محقق با پیوستن به پویش «کتابخوانی ملی» که توسط این سازمان برگزار شده است، بیان کرد: در ماه گذشته کتاب تازه ای از بنده با عنوان «هستی شناسی انقلاب اسلامی» انتشار یافته و این کتاب مجموع درس هایی است که با عنوان انقلاب اسلامی در دانشگاه مذاهب ارائه کرده ام.
او اضافه کرد: این کتاب در دو بخش توصیفی و تحلیلی ارائه شده است. فصل نخست این کتاب با موضوع «هستی شناسی» بر اساس مباحث فلسفی نوشته شده که دربرگیرنده نظرات جامعه شناسان و سیاست مداران دنیا درباره انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام حجتی کرمانی افزود: بخش دوم این کتاب به لطمه شناسی انقلاب اسلامی و توجه به نقاط ضعف و شتاب زدگی در سر و سامان دادن به پایه های انقلاب اسلامی و نظام نوپای اسلامی در ایران اشاره دارد. یکی دیگر از مباحث این کتاب مربوط به مجلس خبرگان و مجلس و لطمه شناسی این دو حوزه است.
عضو اسبق مجلس خبرگان رهبری همین طور بیان کرد: پیام این کتاب بیان ماهیت انقلاب اسلامی و ارزش های آنست. امیدوارم در ترویج کتاب هایی از این دست کوشش شود و صاحب نظران نیز آرای خودرا درباره این کتاب عرضه کنند.
حجت الاسلام حجتی کرمانی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران برای ما باارزش است و با نگارش این کتاب تلاش شده در این راه قدمی شایسته برداشته شود.


سیدعبدالله انوار، نسخه شناس، ریاضی دان، مترجم، لیست نویس و رئیس اسبق بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران نیز با پیوستن به این پویش اظهار داشت: اقلیدوس اولین فردی بوده که کتابی درباره هندسه نوشته است.
او افزود: این کتاب که ۲۳۰۰ سال پیش نوشته شده، اخیرا و برای اولین بار از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شده و اساس هندسه و هندسه های جدید است.
عبدالله انوار بیان کرد: البته این کتاب در زمان هارون الرشید توسط حجاج بن یوسف بن مطر از زبان یونانی به زبان عربی ترجمه شده بود و بار دیگر در زمان عبدالله مأمون خلیفه عباسی نیز به وسیله ثابت بن قرّه ترجمه شد.
رئیس اسبق بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران در آخر اظهار نمود: همین طور در سده هشتم هجری علامه قطب الدین شیرازی این کتاب را از متن عربی به فارسی برگرداند.

1399/08/29
12:17:30
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه