ابراهیم حیدری عنوان كرد

كتاب پایه توسعه فرهنگی است

كتاب پایه توسعه فرهنگی است به گزارش عطر و تن مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و كتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: محور اصلی هفته كتاب توجه به اهمیت كتاب و كتابخوانی و جایگاه كتاب است؛ این كه تلنگری به دستگاه ها باشد كه كتاب یك ابزار فرهنگی رسا، مانا و موثر است. كتاب پایه و اساس توسعه فرهنگی است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ساختار، شیوه، نحوه و محتوای برگزاری هفته کتاب امسال به سبب شیوع ویروس کرونا مانند تمام برنامه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی دنیا تغییر کرده است و خیلی از طرح ها و برنامه هایی حضوری و فیزیکی جای خودرا به برنامه های غیرحضوری و آنلاین داده اند.
او افزود: دراین زمینه ما نیز سعی کردیم طرح های خاص خودرا برای این هفته تعریف نماییم و بجای جشنواره های حضوری و چهره به چهره ای که تاثیر خوبی داشت با نگاه جدیدی به سمت اجرای برنامه ها در چارچوب مجازی برویم.
حیدری با بیان این که در فرصت محدود امسال تلاش نموده ایم ساختار و اجرای برنامه های سال قبل را به صورت مجازی برنامه ریزی نماییم، اظهار داشت: این کار سخت بود برای اینکه نحوه کار و محتوای خیلی از این برنامه ها مجازی نبود اما امسال قرار شده است آن دسته از برنامه هایی را که امکان برگزاری آنها در فضای مجازی وجود دارد یا کمتر به حوزه فیزیکی نیاز است دنبال نماییم برای اینکه بااینکه نباید برنامه ها را تعطیل نماییم اما حفظ سلامتی مردم و جامعه اهمیت زیادی دارد.
او تصریح کرد: بازبینی در ساختار، اهداف، محتوا و شیوه اجرای هفته کتاب برای امسال ضروری بود و بنا بر این بحث فراخوان جشنواره مروجان کتابخوانی را باتوجه به گسترش ویروس کرونا با تاخیر اعلام کردیم و بااینکه هرسال به صورت حضوری برگزار و از داوطلبان و فعالان ترویج کتابخوانی که بدون حضور و کمک دولت در این عرصه فعالیت می کردند تقدیر می کردیم اما امسال برنامه های آن مجازی است.
حیدری دراین زمینه توضیح داد: اختتامیه جشنواره امسال همزمان با هفته کتاب نیست اما جلسات به صورت مجازی برگزار می گردد و کارگاه هایی نیز با موضوع کتابخوانی و فعالان ترویج کتابخوانی در همه شهرها و استانها به صورت مجازی پیش بینی شده است.
او با طرح این مساله که اهتمام می نماییم با دست اندرکاران حوزه های مختلف ترویج کتابخوانی و تسهیل گران ارتباط خودرا حفظ نماییم، اظهار داشت: دراین زمینه چندین کارگاه آموزش ترویج کتابخوانی برای تسهیل گران در سراسر کشور داریم که با کمک همکاران مان در استانها و شهرهای مختلف برگزار می گردند.
حیدری همین طور درباره پویش ملی «کتابخوانی و نامه نگاری به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان» اظهار نمود: در نظر داریم در صورتیکه امکان دارد داوری ها انجام و مراسم تقدیر از برگزیدگان در آخر هفته کتاب به صورت مجازی اجرا شود.
عضو شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران درباره اهمیت و لزوم برگزاری هفته کتاب اظهار داشت: محور اصلی هفته کتاب این است که نهادها و دستگاه های دولتی و خصوصی کنار هم بنشینند و یک هفته توجه کل کشور به حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی باشد.
بگفته حیدری، محور اصلی هفته کتاب توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و جایگاه کتاب است؛ این که تلنگری به دستگاه ها باشد که کتاب یک ابزار فرهنگی رسا، مانا و تاثیرگذاری است که همه نهادها در شرح وظایف و رسالت فرهنگی ای که دارند باید به آن بپردازند برای اینکه کتاب پایه و اساس توسعه فرهنگی در کشور است.
بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می گردد.
منبع:

1399/08/12
19:29:56
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه