سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد؛

وضعیت فوق قرمز كرونا در 43 شهرستان

وضعیت فوق قرمز كرونا در 43 شهرستان سخنگوی وزارت بهداشت، از اعلام وضعیت فوق قرمز كرونا در ۴۳ شهرستان كشور اطلاع داد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، سیما سادات لاری، در گفتگو با برنامه «در انتهای الوند»، درباره وضعیت کرونا در استان های کشور، اظهار داشت: ۱۷۵ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند، ولی ۴۳ شهرستان را فوق قرمز و بحرانی اعلام کردیم که تعداد بستری شدگان و وضعیت شیوع در آنها با شاخص هایی که محاسبه می شود، بسیار بیشتر است.
وی اضافه کرد: در استان هایی که پتانسیل این را دارند کانون انفجاری باشند، مانند تهران، دماوند و ورامین مانند اسفند ۹۸ باید محدودیت بیشتری لحاظ شود و اگر از سوی هموطنان همکاری نشود امکان دارد شهرستان های بیشتری گرفتار این وضعیت خطرناک شوند. البته اعمال محدودیت های جدی بطور قطع کسب و کار و زندگی روزمره مردم را مبتلا به اختلال خواهد نمود.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره موج جدید بیماری، اظهار داشت: با شیوع مجدد بیماری یک شوک باردیگر به مسؤلان و مردم وارد شده و تصمیم گیری هایی انجام گرفته که مسؤلان را ملزم به نظارت جدی تر و برخورد بیشتری می کند.
وی افزود: از مردم به شکل جدی می خواهیم که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و اصناف هم فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، کارتخوان و مواد ضد عفونی را فراموش نکنند.
لاری اضافه کرد: هم اکنون تمامی اصناف باید دارای QR کد شناسایی باشند که مردم بتواند بعد از خروج این کد را اسکن کرده و به سوالاتی مانند میزان و کیفیت رعایت پروتکل ها پاسخ دهند که در صورت عدم رعایت از سوی آنها مردم بتوانند اعلام کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، اظهار داشت: به علت محدودیت هایی که در شهرهای قرمز و یا بحرانی ایجاد شده، کمیته مرکزی نظارت بر آنها تشکیل شده که متشکل از تمام اصناف است و امنیت نظامی و اجتماعی را رعایت می کند اما لازم است خود مردم هم این مساله را جدی بگیرند. هم اکنون در تهران ۵۰ درصد دور کار هستند و اگر مساله بیماری بحرانی تر شود امکان دارد تصمیم جدی تری بگیریم.
برنامه در انتهای الوند از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دو سیما می رود.


منبع:

1399/08/06
22:34:17
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه