جشنواره كتاب و رسانه فراخوان داد

جشنواره كتاب و رسانه فراخوان داد به گزارش عطر و تن فراخوان ارسال آثار جهت شركت در نوزدهمین دوره جشنواره «كتاب و رسانه» از جانب دبیرخانه این جایزه منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه با شعار «کتاب، رسانه و ایمنی» با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب خوانی همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب برگزار می گردد. این جشنواره تلاش می کند با استفاده از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه ای انتشاریافته در زمینه کتاب و نشر را بررسی کند.
بر طبق این فراخوان، تقویت فرهنگ عمومی و فرهنگ مکتوب جامعه از راه افزایش سطح فرهنگ مطالعه در کشور، شناسایی، معرفی و تقویت حضور و فعالیت خبرنگاران، روزنامه نگاران، عکاسان، برنامه سازان و شهروند خبرنگاران حوزه کتاب، افزایش سطح تولید و سطح کیفی آثار در رابطه با حوزه کتاب در رسانه های کشور و پرورش، یاری رسانی و تقویت متخصصان حوزه کتاب در رسانه ها همچون اهداف این دوره از جشنواره کتاب و رسانه است.

نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه در سه بخش «رسانه های نوشتاری»(مطبوعات کاغذی، خبرگزاری ها و سایت های خبری دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گفتگو، گزارش، طنز، یادداشت و مقاله مطبوعاتی، مقاله و نقد تخصصی، عکس، کاریکاتور و گرافیک کتاب، «رسانه های دیداری و شنیداری» (تلویزیون و رادیو و آثار صوتی و تصویری رسانه های برخط دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گزارش خبری و موضوعی، گفتگو و میزگرد، طنز، داستانی و نمایشی(کتاب صوتی در رادیو و تلویزیون)، برنامه ترکیبی، مستند تلویزیونی، پویانمایی و برنامه عروسکی، مواد تبلیغی(آنونس، نماهنگ، تیزر و... ) و «رسانه ها و شبکه های اجتماعی» (آثار شهروند خبرنگار) شامل ویدئو، صوت، پادکست، کانال، یادداشت، استوری و عکس نوشته آثار می پذیرد.
نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه با دو بخش ویژه«سواد رسانه ای» شامل آثار مکتوب، دیداری و شنیداری در رسانه های جمعی و رسانه های نوین با مبحث نقش کتاب و کتاب خوانی در افزایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی و «دفاع مقدس» کلیه آثار مکتوب، دیداری و شنیداری در رابطه با مبحث دفاع مقدس شامل معرفی کتاب، گفتگو، گزارش، یادداشت، مقاله و نقد تخصصی، برنامه ترکیبی، مستند تلویزیونی و... برگزار می گردد.
بر مبنای فراخوان اعلام شده از جانب دبیرخانه نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه، آثاری که در محدوده زمانی اول مهرماه سال ۱۳۹۸ تا آخر شهریور ۱۳۹۹ در رسانه ها انتشار یافته باشند در این دوره از جشنواره می توانند شرکت نمایند. همینطور آثار باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیگر رسانه های معتبر کشور (دارای مجوز) یا یکی از صفحه های تخصصی و دارای هویت مشخص (ترجیحا دارای کد شامد) در شبکه های اجتماعی، رسانه های اجتماعی یا پیام رسان ها انتشار یافته باشند.
در این دوره از جشنواره، هر فرد می تواند در هر بخش با ۳ اثر (مجموعا با ۹ اثر) شرکت نماید.
مطابق این فراخوان، در بخش «رسانه های دیداری و شنیداری» عرضه تصویر گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش و نام صاحب اثر که به امضای مدیر گروه یا مدیر پخش شبکه رسیده باشد، الزامی است.
علاقه مندان جهت شرکت در نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه تا آخر وقت اداری ۱۴ آبان ماه سالجاری فرصت دارند با رفتن به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی resaneh.ketab.ir آثار خویش را در چارچوب های اعلام شده برای هر بخش، عرضه و با تکمیل فرم مربوط، در این دوره از جشنواره شرکت نمایند.
دبیرخانه نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر، شماره ۱۰۸۰، طبقه دوم، روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران واقع است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۶۶۹۶۶۲۱۲ تماس بگیرند.

آیین پایانی نوزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان، همزمان با بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۹ برگزار می شود.
منبع:

1399/08/03
23:58:38
5.0 / 5
1415
تگهای خبر: ادبیات , اینترنت , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه