متخصص زنان و زایمان:

لطمه های جسمانی و روانی كووید ۱۹ بر سلامت زنان

لطمه های جسمانی و روانی كووید ۱۹ بر سلامت زنان به گزارش عطر و تن یك متخصص زنان و زایمان، اظهار داشت: در مواجهه با پاندمی كرونا، بانوان وظایف سنگینی را بر عهده دارند كه نباید از نقش پررنگ آنان در مهار این بیماری غافل شویم.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، سودابه درویش، به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران که امسال با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کرونا ویروس با موضوع «سلامت زنان در دوره کرونا» برگزار می شود، اشاره کرد: پیشگیری ها و رعایت بهداشت فردی و تعدادی از محیط خانواده آغاز می شود، به همین علت، زنان نقش مهم و اثرگذاری در پیش گیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ و مبتلا نشدن اعضای خانواده ایفا می کنند.
وی با اشاره به وظایف سنگین زنان در مواجهه با پاندمی اخیر کرونا ویروس، اشاره کرد: مدیریت زنان در محیط خانه و خانواده، سهم و تأثیر آنان را در مهار این بحران بیشتر نمایان می کند برای اینکه در شرایط قرنطینه، تعطیلی مدارس و ماندن در خانه بار اصلی بر دوش آنها است.
به گفته درویش، مدیریت زنان در محیط خانه و خانواده؛ نقش و تأثیر آنان را در مهار بیماری کرونا بیشتر نمایان می کند. بانوان در مواجهه با پاندمی کرونا ویروس و در شرایط قرنطینه، تعطیلی مدارس و ماندن در خانه وظایف سنگینی برعهده دارند و بار اصلی کارها بر دوش آنها است.
این متخصص زنان و زایمان، اشاره کرد: در این دوران موضوع دیگری که زنان را علاوه بر بیماری و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ تهدید می کند، لطمه های جدی به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان است.
وی، افزایش وظایف و مسئولیت های زنان خانواده در اپیدمی کرونا، بار سنگین اقدامات پیشگیرانه و مراقبت از بیماران مبتلا در خانواده، نگرانی های در رابطه با سلامت مادر و نوزاد در دوره حاملگی و بعد از زایمان در این شرایط و مواردی از این قبیل را موجب بروز لطمه های جسمی و روحی در زنان برشمرد.
این متخصص زنان و زایمان اشاره کرد: زنان برای گذار از این دوره سخت زندگی؛ نیازمند آگاهی و حمایت همه جانبه در خانواده و جامعه هستند.
وی، رعایت خودمراقبتی، غربالگری گروه سنی، تغذیه سالم، فعالیت فیزیکی و کسب مهارت های زندگی را برای زنان الزامی دانست تا بتوانند سلامت خودرا در این دوران و حتی در دوره پساکرونا تضمین کنند.
درویش، کارهای زنان کادر درمانی در شرایط کنونی را شواهدی دال بر همکاری مسئولانه و همدلانه زنان در شرایط سخت ذکر کرد و اضافه کرد: در این شرایط کارکنان بیمارستان از بهورز و مراقب و ماما و پرستار و نیروهای خدماتی گرفته تا کادر تخصصی بیمارستان نیز با مخاطرات جدی سلامت جسمی و روانی مواجهند اما همگی با نگاهی مسئولیت پذیر و روحیه ای سرشار از انگیزه پای کار ایستاده اند و با تمام توان خود برای حفظ جان و ارتقای سلامت بیماران تلاش می کنند.


منبع:

1399/07/29
01:10:16
5.0 / 5
1296
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه