یكی از مسؤولان بیمارستان تشریح كرد

وضعیت داریوش شایگان در بیمارستان

وضعیت داریوش شایگان در بیمارستان عطر و تن: داریوش شایگان همچنان در بخش آی سی یو بیمارستان تحت مراقبت پزشكان است.


بابك زمانی - رییس بخش نورولوژی بیمارستان فیروزگر - درباره وضعیت درمانی داریوش شایگان به ایسنا اظهار داشت: آقای شایگان روز پنج شنبه ۵ بهمن ماه دچار یك سكته مغزی حاد شدند. این سكته در جای بسیار حیاتی مغز رخ داده بود اما خوشبختانه با اطلاعات خود او و خانواده شان خیلی سریع به بیمارستان منتقل شدند.

او درباره روند درمانی شایگان هم اظهار داشت: به رغم شدید بودن سكته مغزی و اینكه در یكی از بدترین جاهای مغز رخ داده، پزشكان بلافاصله اقدامات درمانی را شروع كردند. در دو روز گذشته هم حالت های بهتر و بدتری داشته است. هم اكنون در بخش آی سی یو بیمارستان بستری است و پزشكان در حال انجام كارهای درمانی ایشان هستند. به هر حال سكته مغزی وخیمی است و باید ببینم چه می گردد كرد.
به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، داریوش شایگان ۱۳۱۴ متولد سال در شهر تهران است. وی در تهران به مدرسه كاتولیك «سن لویی» كه دروسش به زبان فرانسه تدریس می شد رفت. پس از آن برای تحصیل به خارج از كشور رفت و با دریافت درجه دكترا در رشته هندشناسی در سال ۱۳۴۷ به ایران بازگشت و به تحقیقات خود درباره ادیان بخصوص ادیان هندی ادامه داد كه حاصل آن كتابی دوجلدی بود به نام «ادیان و مكتب های فلسفی هند» كه از جانب انتشارات امیركبیر منتشر گردید.
شایگان پیش از آن دیدگاه های نظری اش را در كتاب «آسیا در برابر غرب» منتشر نموده بود كه همچنان از كتاب های مهم در حوزه اندیشه معاصر ایرانی است. وی همینطور چند سال بعد كتاب «بت های ذهنی و خاطره های ازلی» را منتشر نمود.
«تصوف و هندوئیسم »(آیین هندو و عرفان اسلامی بر اساس كتاب مجمع البحرین نوشته داراشكوه ترجمه به فارسی توسط جمشید ارجمند)، «افسون زدگی جدید، هویت چهل تكه و تفكر سیار»، ترجمه فاطمه ولیانی، «بینش اساطیری»، (نشر اساطیر)، «پنج اقلیم حضور» (نشر فرهنگ معاصر)، «در جستجوی فضاهای گمشده»(نشر فرزان روز)و «نگاه شكسته»، ترجمه علیرضا منافزاده، نشر فرزان روز از دیگر آثار او به حساب می آید.
علاوه بر آثاری كه شایگان نوشته دو كتاب هم به زندگی و آثارش پرداخته اند كه اولی «زیر آسمان های جهان» است كه گفت وگویی بلند است از جانب رامین جهانبگلو كه با شایگان انجام شده و انتشارات فرزان روز منتشر نموده است. «آمیزش افق ها» كتاب دیگری است كه گلچین و منتخبی از آثار گذشته شایگان است كه به كوشش محمد منصور هاشمی به همراه مقدمه ای طولانی از جانب نشر فرزان روز انتشار یافته است.
از آخرین كتاب های انتشار یافته شایگان می توان به كتاب «در جست وجوی فضاهای گمشده» و كتاب«پنج اقلیم حضور» اشاره نمود.
1396/11/08
13:27:03
5.0 / 5
5425
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه