یافته محققان اسپانیایی؛

ارتباط میزان كم زینك با افزایش ریسك مرگ كرونایی

ارتباط میزان كم زینك با افزایش ریسك مرگ كرونایی به گزارش عطر و تن مطالعات نشان می دهد میزان پایین زینك در خون با بالا رفتن خطر مرگ و میر در بیماران كووید19 مرتبط می باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مطالعات قبلی نشان داده بودند که افزایش میزان زینک درون سلولی به شکل مؤثری به تولید و تکثیر شماری از ویروس ها لطمه می رساند.
دکتر «روبرتو فرناندز»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان درمار بارسلونا، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم میزان پایین زینک پلاسما خون با نتایج ضعیفی برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، شدت بیماری کووید ۱۹ در هنگام بستری شدن افراد در بیمارستان اندازه گیری شد. میزان زینک پلاسما خون هم در زمان ناشتا اندازه گیری شد.
سپس از مدل سازی کامپیوتری و آنالیزهای آماری برای ارزیابی تاثیر زینک بر نرخ مرگ و میر این گروه از بیماران استفاده شد. در مجموع ۶۱۱ بیمار در طول مدت مطالعه بستری شدند که ۲۴۹ نفر از این بیماران فوت کردند.
نتایج نشان داد میانگین میزان زینک در میان ۲۴۹ بیمار فوت شده mcg/dl ۴۳ بود حال آنکه این رقم در میان بازماندگان mcg/dl ۶۳.۱ بود.
طبق یافته پژوهشگران، میزان زینک کمتر از mcg/dl ۵۰ در خون بیماران در زمان بستری شدن در بیمارستان، ۲.۳ مرتبه با افزایش خطر مرگ در بیمارستان مرتبط بود.

1399/07/10
13:28:43
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه