یخ داغ در كتاب فروشی ها

یخ داغ در كتاب فروشی ها كتاب «یخ داغ» شامل داستان های برگزیده جایزه اٌ. هنری 1985 منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی انتشارات کتاب نیستان از این مجموعه آمده است: جایزه اُ. هنری که هرساله بعنوان یکی از معتبرترین جوایز ادبی آمریکا اهدا می شود، به داستانی منتخب از میان داستان های منتشرشده به زبان انگلیسی در مجلات آمریکا و کانادا اهدا می شود. کتاب نیز هر ساله با راهبری یک سردبیر از میان داستان های منتشرشده در همین نشریات که باید حتما به زبان انگلیسی باشد انتخاب و در چارچوب یک مجموعه گردآوری می شود.
کتاب «یخ داغ» نیز با همین ساختار و از میان داستان های منتشرشده در این نشریات طی سال ۱۹۸۵ گردآوری شده است. سرویراستاری این انتخاب ها طی سال ۱۹۸۵ بر عهده ویلیلام آبراهامز بوده است
وی در قسمتی از مقدمه خود بر این مجموعه که شامل ۱۲ داستان کوتاه است، می نویسد:
داستان های این مجموعه نشان دهنده گرایش های خاصی در نویسندگی نیستند و از طرفی، گرایش های غالب در آنها که منجر به انتخابشان نیز شده است موجب ترس و رعب نویسندگانی که استقلال رأی دارند نمی شوند. این مجموعه بیش از هر چیز بر حضور عنصر تنوع در داستان های معاصر آمریکا تاکید دارد. داستان های انتخاب شده بهترین داستان های سال ۱۹۸۵ هستند. این که خیلی از داستان ها به یک مضمون خاص می پردازند می تواند نشان دهنده شرایط دوره ای باشد که در آن نگاشته شده اند. به هر حال نویسندگان هم انسان هستند و در دنیای واقعی زندگی می کنند و تصاویر این دنیا، هر چند تیره و تار، در آثارشان منعکس می شود، با این همه، کیفیت بیش از مضمون در تعیین ارزش یک اثر موثر است.
در بین نویسندگان حاضر در این مجموعه می توان اسامی نویسندگانی را نیز دید که در آن سال ها در ابتدای راه موفقیت و شهرت بوده اند؛ افرادی چون آن بیتی و جویس کرول اوتس که سال ها بعد از انتشار داستان هایشان در این کتاب و مجلات بعنوان پرفروش ترین نویسنده های زمانه خود شناخته شدند و مرور داستان هایشان در این کتاب به صورتی سیر تطور ذهنی و سوژه یابی و پرداختش توسط آنها را نیز به نمایش می کشد.
این مجموعه با ترجمه لیدا طرزی روانه بازار کتاب شده است. از این مترجم و در چارچوب این مجموعه قبل تر کتاب های «یک چیز خوب کوچولو»، «عمیق»، «ویرایش یازدهم»، «طاووس ها» و «دوران طلایی دلشکستگی» انتشار یافته است.1399/06/22
12:47:36
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: جایزه , رشد , زندگی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه