پژوهش ها نشان می دهد؛

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می كند

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می كند به گزارش عطر و تن بر اساس گزارش محققان، خواب به افراد در یادگیری مداوم در طول زندگی از راه كدگذاری خاطرات جدید و حفظ خاطرات قدیمی كمك می نماید.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، خواب به طرق مختلف نظیر کاهش ریسک چاقی و بیماری قلبی عروقی و بهبود تمرکز و عملکرد روزانه، نقش اساسی در سلامت دارد.
محققان دانشگاه کالیفرنیا، با بررسی حالات مختلف مغز نظیر خواب و بیداری، به بررسی این مورد پرداختند که چطور خواب باعث تحکیم حافظه های کدگذاری شده جدید و جلوگیری از صدمه به خاطرات قدیمی می شود.
«ماکسیم بازنوو»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مغز در زمان خواب بسیار پرمشغله است و در حال تکرار مطالب یادگیری شده در طول روز است. خواب به شناسایی خاطرات کمک کرده و آنها را در چارچوب مؤثرترین شیوه عرضه می دهد. در حقیقت خواب به طورمداوم در حال به روزرسانی خاطرات است.»
وی می افزاید: «ما پیشبینی می نماییم که در طول چرخه خواب، هم خاطرات قدیمی و هم خاطرات جدید به طورخودبخودی پخش می شوند که از فراموشی انها جلوگیری کرده و روند یادآوری انها را زیاد می کند.»
به گفته بازنوو، بازپخش حافظه در طول خواب نقش حفاظتی در مقابل فراموشی دارد چونکه این امکان را فراهم می آورد که جمعیت یکسانی از نورون ها، چندین خاطره تداخل یافته در هم را ذخیره کند.
نتایج این مطالعه می تواند منجر به توسعه تکنیک های جدید تحریک کننده در طول خواب در جهت بهبود حافظه و یادگیری شود.

1399/05/18
15:59:58
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خواب , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه