زبانی به وسعت شمس

زبانی به وسعت شمس به گزارش عطر و تن نشست «زبانی به وسعت شمس» به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، بیست وششمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه هشتم مرداد ساعت ۱۱ بامداد با سخنرانی علی اصغر ارجی به صورت مجازی پخش خواهد شد و علاقه مندان می توانند با رفتن به صفحه اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter این درس گفتار را به صورت زنده مشاهده کنند.
درباره برگزاری این نشست عنوان شده است: «نبات مصر چه حاجت که شمس تبریزی/ دوصد نبات بریزد ز لفظ شکربار»
شمس تبریزی شبیه هیچ کس نیست و در هیچ نحله و عرف و مسلکی و در حصار هیچ واقعیت و تاریخی نمی گنجد. تنها بی کرانگی واژه و ساحت رمزآلود و عظیم عشق است که این شخصیت شگفت را می نمایاند.
زبان برای شمس عرصه سیال، تازه و آزادی است برای تجربه و کشف و همراه دور و نزدیک در پیچ و تاب های سرگردانی، سرکشی، تنهایی و بیان رازهای گنگ.
مقالات شمس گنجی است فتاده در کنجی، گوهرهایی نه در رشته و سلک و الماس هایی پراکنده، زین سبب معنا در او به ظاهر آشفته و گسسته است. گفتار بلندی که در بند زیورهای بیانی و بلاغی گرفتار نیامده و در اندیشه نظم متعارف و تکلف و تکرار و موعظه نیست.
در این فضا و بگونه ای خاص و ای بسا متمایز از نثر صوفیانه، ضرباهنگی پرشتاب از عبارت های کوتاه نغز و شاعرانه، در کنار روایت ها و تمثیل های استوار و فضاساز با مضامین بکر و ژرف، شکل می گیرد و ارزش والای عارفانه و جوهر ناب ادبی می یابد.1399/05/05
15:11:07
5.0 / 5
2124
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه