كوهپایه زاده عنوان كرد؛

آمادگی كامل دانشگاه علوم پزشكی ایران در مقابل موج جدید كرونا

آمادگی كامل دانشگاه علوم پزشكی ایران در مقابل موج جدید كرونا عطر و تن: رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، از آمادگی كامل دانشگاه تحت مدیریتش در مقابل موج جدید كرونا ویروس آگاهی داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، جلیل کوهپایه زاده، اظهار داشت: در حوزه پیشگیری با همکاری معاونت بهداشت در نظر داریم تعداد مراکز ۱۶ ساعته را افزایش دهیم. همین طور در تمامی مراکز جامع سلامت، بیماران کرونایی پذیرش می شوند و در صورت نیاز آنها را به مراکز بیمارستانی ارجاع می دهند. وی عنوان کرد: در شرایط نیاز به بستری بیماران و بمنظور تسریع در انجام امور و مدیریت زمان، ارجاع به صورت الکترونیک انجام می شود. کوهپایه زاده اضافه کرد: درباب بیماران سرپایی و مشکوک به بیماری کرونا، راهنمایی های لازم جهت قرنطینه خانگی ارائه می شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار نمود: مراکز تک تخصصی مانند (ارتوپدی، روانپزشکی، اطفال و…) دارای بخش کرونایی ویژه هستند تا در صورت نیاز بتوانند به بیماران اختصاصی خود خدمات ارائه نمایند. ایجاد تریاژ دوگانه در بیمارستان های جنرال وی اشاره کرد: درباب بیمارستان های جنرال هم باید به این نکته اشاره نمود که این مراکز دارای تریاژ و اورژانس دوگانه تنفسی و عادی هستند تا تمام مراجعه کنندگان را پذیرش کنند.
همین طور برای افزایش تخت های بستری هم تمهیداتی در بیمارستان ها اندیشیده شده تا برخی از بخش ها برای بیماران حاد تنفسی اختصاص پیدا کند. کوهپایه زاده اشاره کرد: البته سایر بخش های بیمارستانی برای بیماران غیر کرونایی باید حفظ شود تا اقدامات درمانی و انجام اعمال جراحی به تعویق نیافتد که در صورت عدم توجه، سلامت افراد لطمه می بیند و بار بیماری افزایش می یابد. وی با تاکید بر این نکته که درمان بیماران کرونایی باید در تمام بیمارستان های جنرال فعال باشد، اضافه کرد: بخش بهداشت در زمینه استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و پیگیری بیماران، باید تحرک بیشتری داشته باشد. کوهپایه زاده بیان کرد: نقاهتگاه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهرستان های رباط کریم، شهریار و بهارستان آماده است تا در صورت نیاز، ظرف مدت ۲۴ ساعت به بهره برداری برسد و درباب نقاهتگاه شهر تهران هم با بیمارستان بقیه اله تفاهم برقرار است. لازم به ذکراست برای افزایش مراکز نقاهتگاهی مناطق تحت پوشش دانشگاه در حال پیگیری هستیم. وی افزود: طی هفته های اخیر، جلسات مستمر قرارگاه کرونا و مدیریت بحران دانشگاه تشکیل و در اتاق فکر، سند مدیریت بحران و نقشه راه تعیین شده است. همین طور برنامه عملیاتی بحران جهت تعیین تکلیف وظایف بخش های مختلف دانشگاه تا اختتام تیرماه سال جاری آماده اجرا است. استفاده از قراردادهای ۸۹ روزه و تمدید طرح جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی کوهپایه زاده ذکر کرد: برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه درمان از قراردادهای ۸۹ روزه و تمدید طرح استفاده کردیم و برای بیمارستان هایی که بار بیماری بیشتری دارند، در تخصص های مختلف فراخوان دادیم. تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به همه همکاران و مردم اشاره کرد: مراعات بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سه دستوری است که بسیاری از درمان مؤثر است. وی سفارش کرد: از حضور در مکان های شلوغ خودداری شود، همه افراد حتی آنهایی که قبلاً مبتلا شدند ماسک بزنند و بهداشت فردی را رعایت نمایند. کوهپایه زاده در آخر ضمن آرزوی سلامتی برای همه، اعلام نمود: با همکاری معاونت غذا و دارو و مجموعه مدد اهتمام می نماییم تمام وسایل حفاظت فردی مورد نیاز همکاران دانشگاه را با قیمت و کیفیت مناسب تامین نمائیم.


منبع:

1399/04/21
21:55:49
5.0 / 5
2189
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه