استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مطرح كرد؛

تازه ترین اطلاعات از ویروس كرونا

تازه ترین اطلاعات از ویروس كرونا عطر و تن: استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، بر لزوم استفاده از ماسك در پیشگیری و انتقال ویروس كرونا، تاكید نمود.مسعود مردانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به الزامی شدن استفاده از ماسک در محیط های پر رفت و آمد و ادارات دولتی، اظهار داشت: زدن ماسک به خصوص در مراکز پرازدحام و مکان های سر بسته، مهم تر از پوشیدن دستکش است.
این متخصص بیماری های عفونی، با عنوان این مطلب که کرونا بیماری تنفسی است که بیشتر بوسیله تنفس هنگام صحبت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، افزود: در مکان های خلوت نیازی به استفاده از ماسک نیست.
مردانی با اشاره به افرادی که بطور مداوم لباس های خودرا در ورود به منزل می شویند و ضد عفونی می کنند، اظهار داشت: ماندگاری ویروس کرونا روی لباس و پارچه طولانی نیست و بیشتر روی سطوح صاف مانند پیشخوان مغازه ها باقی می ماند که بهتر است بطور مرتب دست ها را با آب و صابون شستشو دهیم.
وی اضافه کرد: به هیچ وجه غذا، میوه و مایحتاج عمومی و بسته بندی خریدهای سوپری منبعی برای آلوده شدن فرد به ویروس کرونا و عفونت محسوب نمی شوند. هنگامی که کسی از مغازه یا تره بار خرید می کند فقط پلاستیک میوه یا مواد غذایی را می تواند دور بیاندازید و از میوه ها بعد از شستشو استفاده نماید.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اشاره کرد: ویروس کرونا بوسیله قطره های تنفسی منتقل می شود.
مردانی اظهار داشت: انتقال ویروس کرونا نیازمند تماس نزدیک افراد با یکدیگر است.


منبع:

1399/04/17
13:53:37
5.0 / 5
2721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه