انتصاب معاون اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملی

انتصاب معاون اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملی به گزارش عطر و تن خسرو طالب زاده بعنوان معاون اسناد ملی در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران انتخاب شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مراسم تکریم علی زرافشان و معارفه خسرو طالب زاده بعنوان معاون اسناد ملی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز (یازدهم تیرماه ۹۹) با حضور اشرف بروجردی، رئیس این سازمان و معاونان و مدیران کل سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ساختمان آرشیو ملی ایران برگزار گردید.
اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این مراسم اظهار داشت: هر مسئولی در پست هایی که به او محول می شود، می تواند در تغییرات بهتر منشا اثر باشد و این اثربخشی را برای آیندگان محقق کند.
او اضافه کرد: سابقه فعالیت آقای زرافشان در امور مختلف فکری و فرهنگی همچون سرمایه بزرگ ایشان در عرصه آموزش و پرورش، باعث همراهی وی با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شد که امروز به افتخار بازنشستگی نائل شد و این تازه آغاز راه او است. از همین رو پیشنهاد می کنم علی زرافشان خاطرات چندین ساله خویش را به رشته تحریر درآورد تا آیندگان از تجارب وی بهره مند شوند.
فریبرز خسروی، معاون کتابخانه ملی ایران به دوستی دیرینه خود با علی زرافشان اشاره نمود و اظهار داشت: آشنایی ما با یکدیگر به سال های بسیار دور، در دهه ۵۰ از دوران فعالیت در آموزش و پرورش برمی گردد. پس از انقلاب هم با ورود به نهادهای انقلابی همکاری و دوستی خودمان را ادامه دادیم و در نهایت همکاری من با این دوست قدیمی به آغاز دوران بازنشستگی او ختم شد.
حامد ایرانشاهی مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان در ادامه این مراسم به تشریح برخی خصوصیات مدیریتی و اقدامات علی زرافشان معاون سابق اسناد ملی ایران پرداخت.
در ادامه این مراسم علی زرافشان از اقدامات انجام شده در طول دو سال مسئولیت خود در بخش اسناد گفت.
او با اشاره به راه اندازی «مارک اسناد» در این معاونت اظهار داشت: راه اندازی «مارک اسناد» سبب یکپارچه سازی و ساماندهی اسناد خواهد شد. همینطور طرح «کایزن» هم در سه اداره کل معاونت اسناد اجرا شده است و ان شاءالله در اداره کل حفاظت و مرمت آرشیو ملی هم اجرا می گردد.
زرافشان با اشاره به ارتقای جایگاه ملی ایران در حوزه اسناد و آرشیو در بخش های بین المللی به تشکیل انجمن آرشیویست ها تصریح کرد و اظهار داشت: داشتن یک انجمن برای توسعه یک حرفه، فرصت به حساب می آید، همان گونه که کتابداران برای خود انجمن کتابداری تاسیس کرده اند.
او با اشاره به تدوین استانداردهای حوزه اسناد در آرشیو ملی ایران به تشریح برخی اقدامات همچون راه اندازی سامانه های سامان، سمان و تعیین اصطلاح نامه های تخصصی پرداخت.
زرافشان با تاکید بر تعیین تکلیف شبکه ملی اسناد و بایگانی راکد اضافه کرد: شبکه ملی اسناد از سال ۸۱ بدون تکلیف باقی مانده بود و ایجاد بایگانی راکد هم یک مطالبه ۵۰ ساله است.
او با اشاره به لزوم ارتقای ضریب امنیت ساختمان آرشیو ملی ایران در مقابل حوادث که از تاکیدات ریاست سازمان هم است، بیان نمود: برای ارتقای سامانه ضدعفونی اسناد هم از تجربه کشور ژاپن و از ظرفیت داخلی و شرکت های دانش بنیان بهره خواهیم گرفت.
زرافشان در انتها به ارتقای ریل گذاری قفسه های اسناد در ساختمان آرشیو ملی که سبب افزایش یک طبقه به مخازن اسناد شد اشاره نمود.
همینطور خسرو طالب زاده که بعنوان معاون جدید اسناد ملی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی معرفی شده است ایجاد یکپارچگی بین دستگاه ها را اولویت فعالیتهای خود برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز در راه درستی در حال حرکت است و امید است بنده هم بتوانم در این راه همراه خوبی برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران باشم.
وی در ادامه صحبت های خود به تشریح واژه «ملی» در عنوان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پرداخت. هچنین وظیفه ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را تقلیل هزینه های زمانی، مالی و پتانسیلی افراد و پژوهشگران برای پیشبرد تحقیقات عنوان و تصریح کرد: فعالیت هریک از افراد در راه تحقیق و پژوهش در جهت منافع ملی است؛ تسهیل گری در دسترسی به منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی باعث می شود از دوردست ترین نقاط کشور و در مناطق کم برخوردار پژوهشگر پرورش داده شود.

منبع:

1399/04/13
12:20:45
5.0 / 5
2465
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه