كتاب زندگی و نویسندگی گلعلی بابایی منتشر گردید

كتاب زندگی و نویسندگی گلعلی بابایی منتشر گردید كتاب «از تبار حبیب؛ زندگی و نویسندگی گل علی بابایی»(نویسنده كتاب مهتاب خین) توسط انتشارات شهید كاظمی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، از تبار حبیب به دنبال آن است که مخاطب را با افق های اندیشه و شیوه های نوشتاری گل علی بابایی آشنا کند و از همین رهگذر در شناساندن این نویسنده که در معرکه ی جنگ گداخته شده قدمی بردارد.
گل علی بابایی به جهت حضورش در جبهه های حق ضد باطل و آشنایی اش با کارزار جنگ، "رزمنده- نویسنده ای" است که با قلمی شیوا مبتکرانه دست به نوشتن برده است. یگان نویسی، گونه ای است که این نویسنده در آن کوشا و شکوفاست. وی در این قالب، با استناد به اسناد معتبر، کتاب های خوش خوانی در ساحت ادب و هنر نگاشته است.
از تبار حبیب؛ گفت وگوی بلندی با نویسنده معاصر، گل علی بابایی است که نویسنده تلاش داشته کتاب را به سیاق تاریخ شفاهی بنویسد.
حسین قرآیی پیشتر با آثاری چون "از سناباد شعر"، "در جست و جوی مهتاب"، "از مشهد تا ژوهانسبورگ" و... به جامعه کتابخوان معرفی شده است.
این کتاب شامل چهار بخش است:
۱- سال شمار؛ که در این بخش مخاطبین و به خصوص دانش جویان، با کتاب ها و فعالیتهای ریز و درشت آقای نویسنده، آشنا می شوند.
۲- زندگی و نویسندگی؛ در این قسمت از کودکی تا حالا «رزمنده- نویسنده» ما قابل مشاهده می باشد.
۳- گل علی بابایی در آینه حسین بهزاد؛ یادداشت حسین بهزاد با عنوان »معظل نوشتن از یک رفیق همکار« را در کتاب گنجانده ام تا مخاطب در آینه کلمات دوست دیرینِ بابایی، او را روایت کند.
۴- به روایت تصویر؛ تصاویر گل علی بابای از نوجوانی تا امروز نویسنده را شامل می شود. چینش عکس ها بگونه ای صورت گرفته تا خواننده با ورق زدن و تماشای آنها به دریافت کلی از نویسنده برسد.
برشی از کتاب:
بسم الله الرحمن الرحیم
بنده گل علی بابایی متولد هفتم مهر ۱۳۳۹ در روستای "برار" از توابع شهرستان چالوس هستم. پدرم؛ مرحوم هاشم آقابابایی پور مثل اغلب مردان روستا کارگر گارگاه تولید ذغال از چوب درختان جنگلی بود که محل کار آنها در دل جنگل های انبوه غرب مازندران قرار داشت. این آدم های سخت کوش به صورت تمام وقت، تبر به دست با تنه های بزرگ درختان تنومند دست و پنجه نرم می کردند و حاصل تلاششان، ذغال هایی بود که اجاق خانه و کرسی های مردم روستا و شهر نشینان را در شب های سرد و طولانی زمستان ها گرم کرد.
مادرم، مرحومه سید زهرا مطهری، بانوی برآمده از خاندانی هفت پشت سادات و زنی خاندار بود.
پدرم و بقیه مردان روستای برار، گاهی وقت ها شش ماه شش ماه هم نمی توانستند به خانواده هایشان سر بزنند و ما، کودکان روستا، محروم از محبت پدر، در زیر سایه ی مادرمان زندگی سختی را می گذراندیم.
کتاب از تبار حبیب؛ زندگی و نویسندگی گل علی بابایی به کوشش دکتر حسین قرایی در قطع رقعی و ۱۸۴ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی انتشار یافته است.
منبع:

1399/03/31
15:08:22
5.0 / 5
2396
تگهای خبر: تولد , درمان , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه