یافته محققان سوئدی؛

داروی كاهش كلسترول باعث بهبود میكروبیوم های روده می شود

داروی كاهش كلسترول باعث بهبود میكروبیوم های روده می شود به گزارش عطر و تن محققان پی بردند كه رابطه آشكاری بین بهبود میكروبیوم های روده و یكی از متداول ترین گروه داروهای كاهنده كلسترول معروف به استاتین ها وجود دارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دانشمندان قبلاً دریافته اند که بین میکروبیوم های روده و انواع بیماری های قبلی و بیماری های در رابطه با متابولیسم رابطه وجود دارد. حال مطالعه جدید محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان میدهد افرادی که داروهای استاتین مصرف می کنند میکروبیوم های روده شأن بهبود می یابد.
مکانیسم مستقیم این رابطه هنوز مشخص نشده است. «فردریک باکد»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «بسیار جالب است که یک دارو می تواند میکروبیوم های روده را تغییر دهد. زمان به ما نشان خواهد داد که آیا استاتین ها بر باکتری های روده به صورت مستقیم تاثیر می گذارند یا اینکه این داروها با تاثیر بر سلول های ایمنی و روده به بهبود میکروبیوم های روده کمک می کنند.»
در این پروژه، بیشتر از ۲۰۰۰ اروپایی با شرایط مختلف بیماری قلبی عروقی و متابولیکی به طوردقیق مورد بررسی قرار گرفتند.
میکروبیم های روده به چندین گروه اصلی تقسیم می شوند که در میان افراد متفاوت هستند. یکی از این گروه ها Bact۲ هستند که از لحاظ تعداد و ترکیب، باکتری های کمتری دارند.
میکروب های فاقد Bact۲ شامل باکتری های ضد التهابی مانند Faecalibacterium هستند که یکی از تأثیرات شأن، تقویت سیستم ایمنی بدن است.
Bact۲ در بیماران مبتلا به بیماری روده التهابی، ام اس و افسردگی بسیار شایع است.
در مطالعه فعلی، محققان دریافتند این گروه از باکتری ها در افراد چاق (۱۸ درصد) در مقایسه با افراد با وزن نرمال (۴ درصد) شایع تر هستند.
در مجموع، این یافته ها حاکی از ایجاد انواع جدید روش های درمانی در اینده خواهد بود که در آن، از داروها برای تغییر میکروبیوم های روده استفاده می شود.


منبع:

1399/03/30
21:13:09
5.0 / 5
2380
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه