توضیح وزارت ارشاد درباره تابعیت نجیب مایل هروی

توضیح وزارت ارشاد درباره تابعیت نجیب مایل هروی به دنبال انتشار اخباری درباره مشكلات اقامت و مسائل مربوط به نجیب مایل هروی، مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار اخباری در خصوص خودسوزی پسر «نجیب مایل هروی» که در صفحه ای منتسب به او پخش شده، روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانه خود آورده است: با پیگیری این وزارتخانه و اقدامات موثر وزارت کشور، وزارت امور خارجه، و نهادهای مرتبط موضوع پذیرش تابعیت مایل هروی تایید شده است و آخرین مراحل اداری و قانونی خودرا پشت سر می گذارد.
در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: یک دفعه دیگر مراحل اداری آن طی شده بود که با عدم موافقت خانواده متوقف شده است.
هم چنین به پاس سال ها خدمت فرهنگی استاد نجیب مایل هروی به فرهنگ و تمدن ایران زمین علاوه بر انتخاب ایشان بعنوان شخصیت برگزیده در انتشار و گسترش زبان و ادبیات فارسی در جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نشان درجه یک هنری نیز به این نویسنده اعطا شده است که این مساله بیان کننده باورمندی عمیق نسبت به مشترکات تمدنی و فرهنگی بین دو ملت ریشه دار و همزبان ایران و افغانستان بوده و مسئولان فرهنگی ایران، ارزش های تمدنی بین این دو کشور دوست و برادر را فراتر از مناسبات سیاسی و مرزهای جغرافیایی دانسته و ایران و افغانستان را یک ملت واحد می دانند. و نیز به خوبی به جایگاه استاد مایل هروی در گسترش ارتباطات فرهنگی و ادبی و زبانی دو ملت واقف هستند.
علاوه بر موارد فوق، با پیشنهاد مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر مسکن و شهرسازی و با موافقت هیات دولت، به پاس خدمات باارزش استاد نجیب مایل هروی به فرهنگ و تمدن ایران یک واحد مسکونی در مشهد مقدس در اختیار ایشان قرار گرفته است و بعد از طی مراحل قانونی و ابلاغ رسمی پذیرش تابعیت، سند این واحد مسکونی به نام ایشان به ثبت می رسد.
سند واحد مسکونی هنوز به نام ایشان نیست، هرچند واحد مسکونی در اختیار ایشان است که این مساله برمبنای قوانین کشور است که ثبت سند متوقف بر تابعیت بوده ولی با پذیرش تابعیت از طرف ایشان و اقدامات اداری مورد اشاره، این مشکل برطرف می شود.1399/03/30
12:09:46
5.0 / 5
2600
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه