توضیح معاونت فرهنگی ارشاد درباره طرح ساماندهی موسسات:

هیچ فعالیتی در معاونت فرهنگی ارشاد حذف نمی گردد

هیچ فعالیتی در معاونت فرهنگی ارشاد حذف نمی گردد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی را درباره ساماندهی موسسات تابعه این معاونت ارائه نمود.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این معاونت در اطلاعیه خود آورده است: گرچه پیش از این بارها در جلسات هم اندیشی و تخصصی و هم مصاحبه ها و اطلاعیه معاونت امور فرهنگی توضیحاتی درباره طرح ساماندهی موسسات تابعه این معاونت عرضه و بر حفظ تمامی فعالیت و مأموریت های اصلی موسسات تاکید گردیده است اما به منظور تشریح روند انجام این طرح توضیحاتی تفصیلی عرضه می شود.
۱. ساماندهی و ادغام موسسات معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مبنای برنامه فراگیر این وزارتخانه در جهت کوچک سازی ساختار دولتی منطبق با برنامه ششم توسعه و سیاست های کلان کشور و هم تکلیف دولت بر مبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام می شود.
۲. تاکید دولت جمهوری اسلامی ایران بر چابک سازی نهادها و موسسات وابسته به دولت، کاهش هزینه ها، رفع برخی مسائل و مشکلات اداری و حقوقی و همینطور ارتقای بهره وری بخصوص از راه کسب و کارهای فن آورانه فرهنگی را می توان همچون علل اجرای این طرح دانست.
3. همان گونه که از عنوان طرح پیداست، در طرح ساماندهی موسسات بنا نیست فعالیتهای تکلیفی یا خدماتی که از راه هر یک از این موسسات به حوزه نشر و فعالان این حوزه و مخاطبان آن عرضه می شده حذف شود. تغییرات ایجادشده مربوط به ساختار اداری و سازمانی موسسات و هم بازتعریف فعالیتهای جدید بر مبنای مقتضیات زمان است.
در همین راستا تابحال مشورت های مختلف از مسیرهای گوناگون با متخصصان اداری و حقوقی صورت گرفته که ساختار بگونه ای بازطراحی شود که نه تنها صدمه ای متوجه محتوای فعالیتهای ارزشمند این موسسات در سال های گذشته نشود بلکه بر پویایی این فعالیت ها اضافه کند.
4. در فرآیند تصمیم سازی برای اجرای این طرح، جلسات مختلف گفتگو و مشورت با پیشکسوتان حوزه نشر، موسسان و مدیران موسسات و اهالی نشر و قلم برگزار شده است. خیلی از این افراد از اجرای این طرح استقبال کردند و حتی در این جهت با معاونت فرهنگی همراهی داشتند. در بین منتقدان طرح، برخی با اصل ساماندهی و ادغام موافق ولی نگران چگونگی انجام آن بوده و هستند.
ضمن ارج نهادن به این دغدغه، در پاسخ باید گفت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بارها به معاون فرهنگی و دیگر دست اندرکاران ساماندهی موسسات تذکر داده اند که در فرآیند ساماندهی موسسات بگونه ای عمل شود که حقوق قانونی کسی و یا حرمت اخلاقی فردی خواسته یا ناخواسته مورد تعدی قرار نگیرد.
امیدواریم با به سرانجام رسیدن این کار بزودی شاهد پویای فعالیت ها و رضایت خاطر اهالی فرهنگ و بخصوص همکاران موسسه باشیم.
منبع:

1399/03/27
14:22:09
5.0 / 5
2712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه