با محوریت بزرگداشت مقام و جایگاه امام(ره)؛

شماره ۲۶۸ نشریه اكو آو اسلام منتشر گردید

شماره ۲۶۸ نشریه اكو آو اسلام منتشر گردید به گزارش عطر و تن مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی مبادرت به انتشار ۲۶۸ شماره نشریه «اكو آو اسلام» ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) به زبان انگلیسی كرده است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مبادرت به انتشار ۲۶۸ شماره نشریه «اکو آو اسلام» ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) مشتمل بر هشت مقاله به زبان انگلیسی کرده است.
این نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری حدود سی سال است که به قلم صاحب نظران حوزه های مختلف، با نگاهی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیشتر از ۱۲۰ کشور جهان عرضه شده است.
سرمقاله به قلم مدیرمسئول نشریه به جایگاه و مقام حضرت امام خمینی(ره) در جهان بعنوان یک رهبر مذهبی کاریزماتیک اشاره می کند، همینطور در مورد تاثیرپذیری کشورهای مسلمان منطقه از طریق و مشی امام خمینی (ره) بحث می کند.
مقاله دوم به زندگینامه کامل امام خمینی(ره) از بدو تولد در سال ۱۲۸۱ تا زمان فوت ایشان در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ می پردازد که به دوران کودکی و طلبگی ایشان و همینطور به مبارزات این رهبر بزرگ مذهبی با رژیم طاغوت پهلوی و تبعیدها و مبارزات اشاره کرده و در ادامه، این مقاله نگاهی دارد به دوران رهبری امام(ره) بعداز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در نهایت حضور ملیونی و باشکوه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در مراسم ارتحال.
مقاله سوم فرازهایی از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، درباره حضرت امام خمینی(ره) و نقش ایشان در رهبری کردن انقلاب می پردازد.
مقاله چهارم محمد جعفر همتی، امام پژوه و مدرس دانشگاه در چارچوب مقاله ای به بررسی و موشکافی نقش امام خمینی(ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد، در دورانی که رژیم ستمشاهی طاغوت یکی از قدرتمندترین رژیم های منطقه و جهان محسوب می شد و امام(ره) توانست با استفاده از حمایت های مردمی و آموزه های دینی و قرانی خود این انقلاب را به ثمر برساند و ملت ایران را برای همیشه از جور و ستم طاغوت نجات بدهد.
مقاله پنجم از رویارویی ایران با ویروس کرونا از زمان شروع این اپیدمی تا به امروز می گوید و پرده از برخی شبهات و شایعاتی که در فضای مجازی و رسانه های معاند با ایران در مورد استفاده های سیاسی از این ویروس برمی دارد. ایران در بین نخستین کشورهایی بود که با این ویروس دست به گریبان شد، اما به سرعت توانست آنرا مدیریت کند. این مقاله همینطور از مشکلاتی که تهدیدهای یکطرفه و ناجوانمردانه آمریکای جهانخوار برای مبارزه با این ویروس و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان های ایران به وجود آورده است می گوید.
مقاله ششم یک مقاله کاملاً علمی ـ پژوهشی به قلم استاد حسن رحیمی است که فارسی آن در فصلنامه انقلاب اسلامی انتشار یافته و در این شماره از مجله اکو آو اسلام به انگلیسی ترجمه و چاپ شده است. این مقاله نگاه و دیدگاه امام خمینی(ره) نشان داده است که حتی در بدترین شرایط جنگی، حقوق بشر را رعایت می کرده و به قوانین جاری بین المللی احترام می گذارد.
مقاله هفتم به نام امام خمینی(ره): نبرد بین قلبها و عقلها نویسنده پاکستانی عفیف خان از تأثیر آموزه ها و مقاومت امام خمینی(رحمت الله علیه) بر مسلمانان جهان می گوید و می نویسد که چطور با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران در مقابل رژیم طاغوت و ستم شاهی امید پیروزی و موفقیت در دیگر مستضعفان جهان به خصوص مستضعفان کشورهای اسلامی زنده شد.
مقاله هشتم و آخر این شماره از نشریه از زبان یک نویسنده غربی به تأثیر ناجوانمردانه تهدیدهای امریکا تحت عنوان «جنگ خاموش و مهلک ضد ایران» می پردازد.
فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس https: //drive.google.com/file/d/۱r۰۶ktjG_ulHCS۷۷Ono۹v۴tlzRzpHKlEA/view?usp=sharing قابل دانلود است.1399/03/12
12:35:00
5.0 / 5
2552
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولد , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه