در بازرسی های ماه رمضان صورت گرفت؛

تعطیلی ۱۸۵ واحد متخلف بهداشتی

تعطیلی ۱۸۵ واحد متخلف بهداشتی عطر و تن: رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، از انجام 30 هزار بازدید بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه در ضمن ماه مبارك رمضان آگاهی داد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مجید تاجیک، با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی بر مراکز تهیه، تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی در ماه رمضان، اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط در ماه رمضان از ۱۵۶۹ مورد شیرینی فروشی و کارگاه قنادی، ۶۵۳ مورد محل تهیه و فروش اختصاصی زولبیا بامیه و شیرینی های سنتی، ۱۲۰۱ مورد مرکز فروش آش و حلیم، ۵۶۰ مورد از مساجد و ۲۵۹۳۸ مورد نیز از سایر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازرسی انجام دادند.
به گفته وی، این بازرسی ها توسط کارشناسان بهداشت محیط در ساعات اداری و غیر اداری از ساعت ۸ بامداد تا ۱۲ شب از مراکز تهیه، تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی حساس به ویژه قنادی ها و مراکز طبخ حلیم و آش صورت گرفت.
تاجیک اشاره کرد: این نظارت ها منجر به معرفی ۲۲۲ واحد متخلف به مراجع قضائی و تعطیلی ۱۸۵ واحد متخلف از قوانین بهداشتی و کشف و معدوم سازی ۷۵۹۳ کیلوگرم مواد غذایی فاقد شرایط بهداشتی شد.
به گفته وی، همین طور ۸۰۸۳ مورد سنجش عوامل محیطی با دستگاه های پرتابل، ۱۱۸ مورد نمونه برداری مواد غذایی، ۷۹۱ مورد نمونه برداری میکروبی و ۹۶۴۶ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی انجام پذیرفت.
تاجیک افزود: در این مدت هماهنگی با سایر دستگاه های نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و نیروی انتظامی سبب شد تا ۵۳۱ مورد بازرسی مشترک صورت گرفته و کارشناسان ۲۵۸ مورد شکایت واصله از سامانه ارتباطات مردمی ۱۹۰ را در کمترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار دادند.
به گفته وی، باتوجه به اهمیت حفظ سلامت نیروی کار و مردم استفاده کننده از خدمات مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی؛ کارشناسان بهداشت محیط در بازدیدهای خود علاوه بر نظارت بر رعایت اصول بهداشتی، توجه به مقررات فاصله گذاری اجتماعی را نیز در دستور کار خود قرار داده بودند.


منبع:

1399/03/10
22:33:12
5.0 / 5
2620
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه