فوق تخصص بیماری های ریوی پاسخ داد؛

آیا لازم است ماسك بزنیم

آیا لازم است ماسك بزنیم به گزارش عطر و تن عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران، در ارتباط با اینكه آیا استفاده از ماسك، لازم است یا خیر، توضیحاتی عرضه كرده است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پس از شیوع ویروس کرونا، مبحث پیشگیری و مراقبت های بهداشتی برای پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری، همواره مورد تاکید قرار گرفته است. آنچه مسلم است، استفاده مناسب از ماسک می تواند راهکار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا باشد، اما یادمان نرود که استفاده ناصحیح از ماسک هم به خودی خود مشکل ساز خواهد بود. از همین رو، مرضیه پازوکی فوق تخصص بیماری های ریوی، در این ارتباط به خبرنگار مهر، اظهار داشت: با عنایت به مطالعات و بررسی های مختلف، به این اجماع نظر رسیده ایم که می بایست از ماسک استفاده نمود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اضافه کرد: ویروس از راه استنشاق و از طریق بینی وارد سیستم تنفسی می شود که یکی از موارد جلوگیری از انتقال ویروس، استفاده از ماسک است.
پازوکی افزود: با عنایت به این که سایز ویروس کرونا بسیار ریز است که از راه قطره هایی که موقع عطسه و سرفه بر روی سطوح می نشیند و ایجاد آلودگی می کند، در نتیجه با استفاده از ماسک می توان از انتقال ویروس جلوگیری کرد.
وی با اشاره به استفاده از ماسک های مختلف که پس از انتشار کرونا مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: استفاده از ماسک سه لایه جراحی می تواند جلوی انتشار ویروس را بگیرد و اگر ناقل باشیم، بهتر است از این نوع ماسک ها استفاده نماییم.
این فوق تخصص بیماری های ریوی تصریح کرد: بهترین حالت برای ناقل ویروس، استفاده از ماسک های سه لایه جراحی یا همان ماسک های معمولی است. زیرا، نمی دانیم چه کسی بیمار یا ناقل است. لذا، منطقی است که همه افراد از ماسک های جراحی معمولی استفاده کنند.
وی در مورد استفاده از ماسک N95، اظهار داشت: استفاده از این نوع ماسک ها برای کادر درمان که درگیر این بیماری هستند، مناسب می باشد.

1399/02/28
14:24:26
5.0 / 5
2860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه