محمود حكیمی عنوان كرد

موج گرایش به خداپرستی پس از كرونا

موج گرایش به خداپرستی پس از كرونا به گزارش عطر و تن محمود حكیمی با بیان این كه در این روزهای كرونایی مشغول نوشتن خاطرات و پژوهش درباره «نهج البلاغه» است می گوید: پس از اتمام این بیماری موجی از گرایش به خداپرستی را خواهیم داشت.


این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت و گو با ایسنا، درباره حال و هوایش در این روزهای کرونایی، اظهار داشت: یکی از افتخارات زندگانی من این است که از سال ۱۳۴۷ تا کنون در مجله «درس هایی از مکتب اسلام» مقالات و داستان های دینی می نویسم. تشویق کنندگان من هم مرحوم شهید مطهری و آیت الله سبحانی هستند. آخرین داستان دینی ام که تا کنون ۱۲ قسمت آن در مجله «مکتب اسلام» چاپ شده، داستان «شکوفایی تشیع» است. در این داستان با ذکر مدارک نشان داده ام امروزه اندیشمندان و فرزانگان جهان در سراسر دنیا به تشیع روآورده اند، من یکی از دلیلهای این مساله را، گذشته از کتاب آسمانی مان قرآن کریم، دو کتاب جاودانی «نهج البلاغه» و «صحیفه سجادیه» می دانم.
او سپس اظهار داشت: در چند سال اخیر برای نوشتن «شکوفایی تشیع» لازم دانستم کاوش دقیق تری در خطبه ها، نامه ها و حکمت های «نهج البلاغه» داشته باشم؛ به راستی خطبه ها و نامه های امیرالمومنین (ع) درون مایه های بسیار شگفتی دارند. بطور مثال کدام انسان آزاده ای است که فرمان تاریخی امام علی (ع) را به مالک اشتر بخواند و بعد از آن به سمت فرزانگی گام برندارد؟ در یک سال اخیر پژوهش تازه ای را در «نهج البلاغه» آغاز نموده و امیدوارم آنرا هرچه سریعتر به انتها برسانم و منتشر کنم. من این کتاب را برای نوجوانان می نویسم و قسمت هایی از این پژوهش را در داستان «شکوفایی تشیع» منتشر نموده ام.
حکیمی با بیان این که این روزها بیشتر در خانه است، اظهار نمود: کار دیگری هم در دست دارم که مقرر است در انتشارات آرون منتشر شود. در بین کتاب های مان کتاب های زیادی داریم که افرادی شرح زندگانی خود و حوادثی را که بر آنها پیش آمده است، نوشته اند؛ مثلا ملک الشعرای بهار. در حال جمع آوری این خاطرات هستم و از کتاب ها به صورت خلاصه خاطراتی را انتخاب نموده ام. عنوان آنرا احیانا «خاطراتی از ادیبان و نویسندگان» بگذارم. البته چند خاطره هم از حاکمان آورده ام. بخش آخر کتاب را هم به خاطرات خودم اختصاص داده ام و این روزها هم خاطرات خودم را می نویسم؛ این که چگونه وارد عرصه داستان نویسی شدم، نوشتن برای «کیهان بچه ها» و پیوستن به جمع نویسندگان «مکتب اسلام».
این نویسنده اشاره کرد: به نظرم یکی از فرصت هایی که کودکان و نوجوانان در این روزها به دست آورده اند خواندن کتاب است، البته این مساله تشویق پدر و مادر را هم می خواهد. کودکان دبستانی بیشتر داستان هایی را دوست دارند که با تصویر هم راه است و نوجوانان بیشتر کتاب های تاریخی را دوست دارند. مجموعه ۲۲ جلدی «تاریخ تمدن ایران و جهان» را برای نوجوانان نوشتم که با استقبال بچه ها روبه رو شد. یک دوره هم برای بزرگسالان نوشتم اما بزرگسالان استقبال نکردند. به نظرم برخی بزرگسالان از کتاب خوانی استقبال نمی کنند، امیدوارم در این تعطیلات اجباری، پدر و مادرها هم کتاب بخوانند.
وی همینطور درباره این که فکر می کند دنیای پس از کرونا به چه شکل خواهد بود، اظهار داشت: در درجه اول باید دعا نماییم زودتر این بیماری تمام شود. این بیماری هم برای مردم ما و هم برای مردم دنیا مصیبت آفرین بوده است. من معتقدم پس از اتمام کرونا موج گرایش به خداپرستی در جهان شروع خواهد شد.
منبع:

1399/02/05
12:24:59
5.0 / 5
2857
تگهای خبر: ادبیات , بیمار , بیماری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه