محققان هشدار می دهند؛

عفونت كووید 19 در افراد سیگاری وخامت بیشتری دارد

عفونت كووید 19 در افراد سیگاری وخامت بیشتری دارد به گزارش عطر و تن متخصصان سلامت اخطار می دهند افراد سیگاری و استعمال كنندگان سیگارهای الكتریكی در صورت مبتلا شدن به بیماری COVID-۱۹، گرفتار عفونت شدیدتری می شوند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان به دنبال بررسی های خود اخطار می دهند كه استعمال كنندگان سیگارهای الكتریكی و تنباكو بیشتر از میانگین جمعیت سالم در معرض خطر ناشی از كروناویروس جدید هستند.
دكتر «پاناگیس گالیاتساتوس»، سخنگوی انجمن ریه آمریكا از بیمارستان جان هاپكینز، در اینباره اخطار می دهد: «ریه افراد سیگاری به شدت در معرض عفونت شدید صدمه پذیر است.»
استعمال سیگار الكتریكی باعث قرارگیری ریه ها در معرض مواد شیمیایی سمی می شود كه به سلول های ریه صدمه رسانده و متابولیسم آنها را تغییر می دهد. همینطور عملكرد سیستم ایمنی بدن خیلی كم می شود.
وی در ادامه می افزاید: «داده های بدست آمده از شیوع كروناویروس در چین نشان داده است بیماران سیگاری و بیماران ساكن در شهرهای با آلودگی هوا بالا دارای علایم شدیدتری از بیماری COVID-۱۹ بودند. ما معتقدیم استعمال سیگارهای الكتریكی هم دارای تاثیر مشابهی خواهد بود.»
مطالعه ۷۸ بیمارمبتلا به COVID-۱۹ در ووهان چین نشان داده است سابقه سیگاركشیدن یكی از شاخص های دخیل در نتایج ضعیف از بهبود بیماری است.
به گفته محققان، به نظر می آید احتمال پیشروی بیماری (از جمله مرگ) ۱۴ برابر در میان افراد دارای سابقه سیگاركشیدن بیشتر است.
متخصصان در شرایط كنونی بر ترك سیگار و سیگارهای الكتریكی و همینطور پرهیز از قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار تاكید دارند.

1399/01/08
23:22:14
5.0 / 5
3281
تگهای خبر: آلودگی , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه