تحقیقات نشان می دهد؛

پرخوابی دوره سالمندی خطر مشكلات قلبی را بیشتر می كند

پرخوابی دوره سالمندی خطر مشكلات قلبی را بیشتر می كند عطر و تن: تحقیق جدید نشان میدهد افرادی كه در طول روز بیش از اندازه احساس خستگی می كنند حدود دوبرابر بیشتر با ریسك مبتلاشدن به فشارخون بالا، دیابت نوع2 یا سرطان مواجهند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، بگفته پژوهشگران، افراد بالا ۶۵ سال كه شب به خوبی می خوابند، اما در طول روز هم چرت می زنند، با ریسك بالاتر ابتلاء به مشكلات پزشكی نظیر دیابت و سرطان مواجهند.
دكتر «موریس اوهایون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استنفورد آمریكا، در این زمینه می گوید: «افراد سالم فاقد مشكلات حاد پزشكی، حداقل میزان خواب را در طول روز دارند.»
وی در ادامه می افزاید: «افزایش سن به معنای داشتن حس خستگی و خواب آلودگی نیست. خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز عمدتاً با مشكلات پزشكی ای مرتبط می باشد كه باید به پزشك بازگشت شود.»
در این مطالعه پژوهشگران افراد بالا ۶۵ سال مبتلا به hypersomnolence را مورد بررسی قرار دادند. در Hypersomnolence فرد در طول روز به شدت احساس خواب آلودگی می كند. این افراد پس از ۹ ساعت خواب یا بیشتر هم احساس سرحالی نمی كنند.
به گفته اوهایون، برای افراد مبتلا به hypersomnolence، این علایم حداقل سه بار در هفته و در طول یك دوره سه ماهه روی داد.
در پژوهش قبلی، این نوع خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز، با زوال مهارت های فكری و حافظه و حتی بیماری آلزایمر مرتبط شده بود.
محققان پس از بررسی داده های افراد دریافتند ریسك ابتلاء به دیابت نوع۲ در افرادی كه در طول روز به شدت احساس خستگی می كردند، ۲.۳ برابر بیشتر بود. خطر سرطان در آنها دو برابر و ریسك فشارخون بالا كمی بیش از دو برابر در این افراد بود.


منبع:

1398/12/21
14:52:14
5.0 / 5
3616
تگهای خبر: آلودگی , احساس , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه