از سوی اداره كل تجهیزات پزشكی؛

بخشنامه توزیع دستكش طبی ابلاغ گردید

بخشنامه توزیع دستكش طبی ابلاغ گردید عطر و تن: بخشنامه توزیع نظام مند دستكش معاینه و جراحی توسط اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی ابلاغ گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محمد مهدی علاالدین رئیس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی، اظهار داشت: بمنظور مدیریت توزیع در شرایط جاری كشور و جلوگیری از هرگونه اختلال در تامین و ممانعت از توزیع خارج از شبكه و انباشت غیر مجاز و احتكار دستكش های معاینه و جراحی، بخشنامه توزیع نظام مند دستكش معاینه و جراحی، ابلاغ گردید. وی با مخاطب قرار دادن مدیرعامل شركت های تولیدكننده و واردكننده تجهیزات پزشكی، اضافه كرد:
پیرو بخشنامه شماره ۱۳۵۷۹۱/۶۶۴ مورخ ۰۸/‏۱۲/‏۹۸‬ بمنظور مدیریت توزیع در شرایط جاری كشور و جلوگیری از هرگونه اختلال در تامین و ممانعت از توزیع خارج از شبكه و انباشت غیر مجاز و احتكار دستكش های معاینه و جراحی، بدین وسیله جهت اجرا تا اطلاع ثانوی ابلاغ می گردد.

۱- فروش و توزیع دستكش های معاینه و جراحی تولیدی یا وارداتی صرفاً بوسیله شركت های توزیع كننده معرفی شده توسط این اداره كل مجاز می باشد.

۲- شركت های پخش رازی، پخش البرز و دارو پخش جهت توزیع معرفی می گردند در صورت تغییر لیست شركت های پخش مجاز، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- قیمت فروش به شركت های توزیع كننده مذكور و مركز درمانی می بایست مطابق قیمت های مصوب مندرج در سایت اداره كل تجهیزات پزشكی باشد.

۴- واردكنندگان دستكش های پزشكی ملزم به به روز رسانی موجودی خود در سامانه توزیع اقلام مشمول ارز رسمی در پورتال imed.ir می باشند.

۵- تولیدكننده و شركت های پخش مذكور ملزم به اعلام مستمر موجودی انبار به اداره كل تجهیزات پزشكی به صورت الكترونیكی در سامانه ثبت آمار فروش و موجودی به آدرس Register.imed.ir (مطابق فایل پیوست) به صورت روزانه می باشند.

۶- تولیدكنندگان حداكثر ظرفیت كارخانه تولیدكننده نسبت به تولید اقلام مذكور اقدام نمایند.

۷- هرگونه صادرات اقلام مذكور از هر طریق و تحت هر عنوان و تعرفه گمركی ممنوعست.

۸- هرگونه توزیع داروخانه ای توسط شركت های پخش صرفاً تا سقف ۱۰ درصد امكان پذیر است.

۹- توزیع به مراكز درمانی تشخیصی و كلینیك ها و مطب ها با هماهنگی دانشگاه علوم پزشكی تابعه می بایست صورت گیرد.


منبع:

1398/12/16
21:30:16
5.0 / 5
3673
تگهای خبر: پزشك , تجهیزات , جراحی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه