بیانیه انجمن ارتقای كتابخانه های عمومی درباره كرونا

بیانیه انجمن ارتقای كتابخانه های عمومی درباره كرونا عطر و تن: انجمن ارتقای كتابخانه های عمومی ایران درباب ضرورت توجه به سلامت كتابداران كتابخانه های عمومی در مقابل كرونا بیانیه صادر كرد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است: «اینك كه اخبار ناخوشایندی از شیوع بیماری كرونا در بعضی از مناطق كشور انتشار یافته است، كتابخانه های عمومی یكی از مراكز عمومی هستند كه محل بازگشت هموطنان برای دریافت خدمات اطلاعاتی همچون بهره برداری و امانت كتاب ها و سایر منابع هستند.
باتوجه به احتمال انتقال ویروس كرونا بوسیله بازگشت كنندگان و منابع اطلاعاتی به كتابداران و سایر هموطنان، لازم است اقدامات پیشگیرانه زیر در مورد كتابخانه های عمومی از طرف مسولین مربوطه اجرا شود:
الف. نهاد كتابخانه های عمومی، شهرداری ها و سایر متولیان كتابخانه های عمومی بسته به ارزیابی مقامات بهداشتی، در صورت نیاز، تعطیلی كتابخانه های عمومی را در دستور كار قرار دهند.

ب. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی توزیع اقلام پیشگیری مانند اسپری ضدعفونی برای ضدعفونی كردن منابع امانتی و استفاده كتابداران و كاربران آنها را با اولویت انجام دهند.

ج. كتابداران كتابخانه های عمومی ضمن رعایت اصول پیشگیری، كاربران را نیز با موارد مربوطه آگاه كنند.

د. كتابخانه های عمومی بعنوان محل بازگشت مردم برای كسب اطلاعات، مشاركت در اقدام ملی برای پیشگیری و ریشه كن كردن بیماری كرونا مانند موارد مشابه به همكاری خود با نهادهای مسول ادامه دهند.

درانتها ضمن قدردانی از كوشش های انجام شده برای همه دست اندركاران آرزوی موفقیت دارم.
من الله التوفیق
محمد حسن زاده، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رئیس انجمن»
1398/12/04
23:03:51
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: آموزش , اسپری , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه