معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت

وسایل حمل و نقل عمومی روزانه شستشو و ضد عفونی می شوند

وسایل حمل و نقل عمومی روزانه شستشو و ضد عفونی می شوند به گزارش عطر و تن معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، در ارتباط با راهكارهای بهداشتی مقابله با كرونا ویروس، توضیحاتی عرضه داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محسن فرهادی، در مورد تمهیدات وزارت بهداشت برای ارتقای بهداشت محیط در اماكن عمومی به منظور جلوگیری از انتقال كرونا ویروس جدید، تصریح كرد: در جلوگیری از ابتلاء به كرونا ویروس جدید، رعایت بهداشت فردی، بر هر اقدام دیگری اولویت دارد و مردم نباید در شستشو و ضدعفونی مداوم دست هایشان لحظه ای غفلت ورزند.

وی با تاكید بر اینكه مردم باید از حضور غیر ضرور در اماكن عمومی، كمپ ها، اردوها و وسایل حمل و نقل شهری اجتناب كنند، اضافه كرد: از آنجائیكه خطوط مترو، اتوبوسرانی، ترمینال ها و فرودگاه ها، روزانه با بیشترین حجم مسافر روبرو هستند، با دانشگاه های علوم پزشكی كشور هماهنگ شده كه با هماهنگی مسئولین امر، این اماكن به صورت روزانه شستشو و ضدعفونی شود.

فرهادی بیان نمود: در این راستا، به صورت ویژه و به منظور سهولت مردم در استفاده از وسایل تردد شهری، با مسئولین مترو و اتوبوسرانی هماهنگ شده و این اماكن با استفاده از جدیدترین متدها و بهترین محلول ها و مواد ضدعفونی كننده، روزانه ضدعفونی و شسته می شوند.

وی در مورد سفارش های بهداشت فردی، تصریح كرد: در این راستا توجه گردد كه مردم باید دست های خویش را مرتباً با استفاده از آب و صابون شستشو داده و یا با استفاده از مواد ضدعفونی كننده الكلی، ضدعفونی كنند. هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خویش را با آرنج یا دستمال بگیرند و بلافاصله دستمال را دور انداخته و دست های خویش را بشویند. از تماس نزدیك با هر كسی كه تب و سرفه دارد اجتناب كنند. اگر تب، سرفه و یا هرگونه مشكلی در تنفس دارند، سریعاً به پزشك مراجعه نموده و سابقه سفر قبلی خویش را به پزشك اطلاع دهند. هنگام بازدید از بازارهای زنده در مناطقی كه هم اكنون موارد ابتلاء به كرونا ویروس گزارش شده است، از تماس مستقیم محافظت نشده با حیوانات زنده و سطوح در تماس با حیوانات اجتناب كنند. از مصرف محصولات حیوانی خام یا پخته نشده اجتناب كنند. گوشت خام، شیر یا اندام های حیوانی خام باید با احتیاط نگهداری شوند تا از تماس آنها با غذاهای پخته شده و آلودگی غذا جلوگیری شود.

وی در مورد مدیریت دفع و معدوم سازی زباله های بیمارستانی در ارتباط با كرونا ویروس جدید، خاطرنشان كرد: در مورد دفع زباله های بیمارستانی هم خاطر مردم آسوده باشد. چون كه زباله های بیمارستانی با روش علمی و كاملاً ایمن، توسط دستگاه های بی خطرساز معدوم می شوند. این فرایند در مورد پسماند بیماران مبتلا به كرونا در اتاق های ایزوله انجام شده و بعد از آن به سیستم های ویژه شهرداری تحویل داده می شود.

معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، در مورد استفاده از ماسك، اظهار داشت: قاعدتاً این ماسك ها یك بار مصرف هستند و استفاده مداوم از آنها سفارش نمی گردد. بنابراین افرادی كه علائمی مانند سرفه و عطسه دارند، باید ماسك خویش را مكرراً تعویض كنند و ماسك های استفاده شده را درون كیسه پلاستیكی گذاشته و به این روش از انتشار هرگونه آلودگی در محیط، اجتناب كنند.

فرهادی در مورد عرضه مواد ضدعفونی در متروها و برخی اماكن عمومی عنوان كرد: در این مورد شهرداری و مسئولین مترو اقداماتی را انجام خواهند داد. تابحال هم همكاریهای خوبی از جانب شهرداری صورت گرفته است. وزارت بهداشت بر نصب بنرهای اطلاع رسانی در مورد كرونا ویروس جدید در سطح شهر تاكید دارد كه این اقدام هم از جانب شهرداری در حال انجام می باشد.

1398/12/03
21:39:52
5.0 / 5
4026
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه