متخصص بیماری های عفونی عنوان كرد؛

چگونه جو هیجانی كرونا ویروس را كنترل نماییم

چگونه جو هیجانی كرونا ویروس را كنترل نماییم به گزارش عطر و تن یك متخصص بیماری های عفونی، با اشاره به حواشی كرونا ویروس در كشور، اظهار داشت: وظیفه جامعه پزشكی است در این خصوص اطلاع رسانی مناسب داشته باشد و مانع بروز بحران شود.


مینو محرز، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: متاسفانه شاید نوعی بی اعتمادی در جامعه هم اكنون وجود دارد كه حتی در مسائل كلان سلامت هم حس می شود و سبب می شود مثلا درباب همین كرونا ویروس شایعات بی اساس بسیاری در جامعه منتشر شود. وظیفه جامعه پزشكی است در این خصوص اطلاع رسانی مناسب داشته باشد و مانع بروز بحران شود. وی افزود: هم اكنون جوی احساساتی و هیجانی در جامعه است كه در صورت بروز بیماری در جامعه می تواند سبب بحران شود و وظیفه ما است كه با داشتن اطلاعات كامل و آگاهی رسانی عمومی مانع بروز بحران بی خود و شایعه پراكنی و گسترش اطلاعات نادرست شویم.
این متخصص بیماری های عفونی، اضافه كرد: بیماری سارس در جهان با شستن دست كنترل شد، حالا هم باید شیوه های كنترل عفونت را در صدا و سیما و آموزش و پرورش به همه یاد داد. اهمیت شستن دست ها و چگونگی عطسه و سرفه كردن را به همه یاد داد مطمئن باشید كه با همین اقدامات بیماری كنترل می شود.
وی اظهار داشت: یك مشكل مهم ما در بیمارستان ها موبایل است. موبایل می تواند از منابع انتقال آلودگی باشد. اما می بینیم كه مثلا یك پزشك با دستكش در حال بازی با تلفن همراه است و طبیعی است كه موبایل به عامل انتقال بیماری بدل شود.


منبع:

1398/11/25
14:11:11
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه