سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد؛

نجات جان 7 میلیون بیمار مبتلا به سرطان در طول دهه آینده

نجات جان 7 میلیون بیمار مبتلا به سرطان در طول دهه آینده به گزارش عطر و تن بر اساس گزارش محققان، در طول دهه آینده به علت پیشرفت خدمات مربوط به سرطان به خصوص در كشورهای كم درآمد و متوسط، جان حداقل ۷ میلیون نفر نجات خواهد یافت.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در صورت تداوم روند فعلی، جهان شاهد افزایش ۶۰ درصدی موارد ابتلاء به سرطان در طول دو دهه آینده خواهد بود.
پیش بینی می شود بیشترین افزایش (حدود ۸۱ درصد) در موارد جدید در كشورهای كم درآمد و متوسط درآمد روی خواهد داد كه نرخ بقا در آنها هم اكنون در كمترین سطح قرار دارد.
این مساله عمدتاً به این علت است كه این كشورها دارای منابع محدود در عرصه سلامت در مقابله با بیماری های عفونی و بهبود سلامت مادر و فرزند هستند و خدمات سلامت شأن مجهز به پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان ها نیست.
«الیزابت ویدرپس» مدیر بخش تحقیقات این سازمان، در اینباره می گوید: در كشورهای پردرآمد، جلوگیری از سرطان، تشخیص زودهنگام، برنامه های غربالگری، و درمان بهتر در ۲۰ درصد كاهش احتمال مرگ زودهنگام بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ نقش داشته است در حالیكه در كشورهای كم درآمد، این میزان كاهش فقط ۵ درصد بوده است.
خبر خوب این سازمان این است كه با شناسایی مناسب ترین دانش برای وضعیت هر كشور، واكنش های قوی به پوشش سلامت جهانی در زمینه سرطان، و با بسیج ذی نفعان مختلف برای همكاری با یكدیگر، جان حداقل ۷ میلیون نفر در طول دهه آینده می تواند نجات یابد.
سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از موارد جدید سرطان بر كنترل مصرف دخانیات كه عامل ۲۵ درصد مرگ های سرطانی است؛ واكسیناسیون ضد هپاتیت B به منظور جلوگیری از سرطان كبد؛ ریشه كنی سرطان دهانه رحم با واكسیناسیون ضد HPV، غربالگری و درمان؛ و اجرای اقدامات مدیریت سرطان با تاثیر بالا تاكید دارد.

1398/11/18
21:05:01
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه