شماره جدید نگاه نو منتشر گردید

شماره جدید نگاه نو منتشر گردید عطر و تن: شماره 123 «نگاه نو» با بخش ویژه حقوق شهروندی و عكس روی جلد فضل الله رضا منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، بخش ویژه این شماره از فصلنامه كه به حقوق شهروندی اختصاص دارد، با این مطالب همراه است: «بازگشت به قانون؛ چرا حقوق شهروندی در وضعیت بحرانی است؟» نوشته حسین فراستخواه، «تحول حقوق شهروندی، از امتیازهای انحصاری به حقوق فراگیر» نوشته سیما راستین، «سرآغاز حقوق شهروندی در ایران» از محمدحسین خسروپناه و «كشمكش بر سر تغییر قانون اساسی مشروطه» از آرمان نهچیری.
در بخش «جایزه های نوبل ۲۰۱۹» مجله «نگاه نو» هم این مطالب درج شده است: «جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، نوبل استثنایی» نوشته مژده دقیقی، «راوی حساس؛ خطابه اولگا توكارچوك، برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۸» با ترجمه آبتین گلكار، «خطابه نوبل ادبیات ۲۰۱۹، پیتر هانتكه» با ترجمه رضا رضایی، «جایزه نوبل صلح ۲۰۱۹» با ترجمه محمدعلی آتشبرگ و «جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۱۹».
«نبرد برای فتح امپراتوری جهانی نفت، به مناسبت هشتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم» از تورج اتابكی، «ایران، اعتراضات بنزین، آینده» نوشته محمد فاضلی، «گذر از ساعت صفر» از پرویز صداقت، ««سوسیالیسم» برای ثروتمندان» نوشته احمد سیف، «سوسیالیسم و آزادی» نوشته دیوید هاروی با ترجمه حسین رحمتی و «جستن رستگاری در نوشتن؛ كافكا و هدایت رو در روی یكدیگر» از محمدرفیع محمودیان «مقاله های» این شماره هستند.
در بخش«نقد و نظر» نیز این مطالب انتشار یافته است: «نگرش موحد به كشاكش دین و دولت در دنیای اسلام» نوشته محمد دهقانی و «میدل مارچ و زایش انسان مدرن» از نرگس انتخابی.
در بخش گفت و گو گفت وگویی با زاهرا خانلو با عنوان «نه گفتن، در زمانه عاری!» انتشار یافته است. «باغ وحش كاغذی» نوشته كن لیو با ترجمه ملیكا رمزی هم در بخش داستان به چاپ رسیده است.
«مكاشفه با كمانچه. جایزه وومكس ۲۰۱۹، افتخاری دیگر برای كیهان كلهر»، «جایزه بوكر ۲۰۱۹»، «به یاد مظاهر مصفا»، «به یاد نصرت كریمی»، «به یاد فضل الله رضا»، «دانشوری دلباخته فردوسی و حافظ»، «به یاد حسین دهلوی» و «جایزه خودنویس، ۱۳۹۸» مطالب درج شده در بخش رویدادها و گزارش های این شماره هستند.
«كتاب، كاریكاتور» هم با تازه های كتاب، نبض امروز و انتقاد كتاب هم راه است.
شماره ۱۲۳ فصلنامه «نگاه نو» با سردبیری علی میرزائی در ۲۶۰ صفحه با شمارگان ۴۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰هزار تومان انتشار یافته است.
الوند بهاری، مژده دقیقی، محمد دهقانی، رضا رضایی، آبتین گلكار و حسین معصومی همدانی از هیئت مشاوران این مجله هستند.

منبع:

1398/10/02
23:40:47
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه