رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی خبر داد:

تولید مراكز تحقیقات بالینی در بیمارستان ها

تولید مراكز تحقیقات بالینی در بیمارستان ها عطر و تن: رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از تولید مراكز تحقیقات بالینی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه اطلاع داد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دكتر محمد آقاجانی بامداد شنبه در مراسم رونمایی از نقشه ژنوم مرجع ایرانی ها تصریح كرد: این دانشگاه هزار و ۴۰۰ عضو هیات علمی به همراه ۷۰ مركز تحقیقاتی و ۵ پژوهشكده دارد كه تلاش می كند با تربیت نیروی انسانی كارآمد در حوزه پزشكی و تحقیقاتی نقش اثرگذاری در ارتقای سلامت مردم داشته باشد.
وی با بیان این مطلب كه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی توانسته رتبه دوم تحقیقات و فناوری را در میان دانشگاه های كشور كسب كند، تصریح كرد: در دوره جدید این دانشگاه راهبردهایی را در جهت توسعه تحقیقات در حوزه پزشكی تعریف و تبیین كرده ایم.
به گفته آقاجانی، ارتقا سلامت مردم و افزایش رفاه اجتماعی به همراه خلق ثروت همچون اهداف تعریف شده در راهبردهای جدید این دانشگاه است.
وی همینطور بر لزوم افزایش همكاری های بین المللی و عمق بخشیدن به پژوهش های پزشكی تصریح كرد و اظهار داشت: توجه خاص به اقتصاد سلامت در تحقیقات پزشكی از اهمیت خاصی در برنامه های این دانشگاه برخوردار می باشد.
وی با اشاره به افزایش شیوع بیماری های غیرواگیر و محدودیت های منابع در حوزه سلامت كشور تصریح كرد: ما به دنبال انجام این تكلیف هستیم كه اقتصاد سلامت را در كارهای پژوهشی و تحقیقاتی دنبال نماییم.
آقاجانی توجه به شركت های دانش بنیان و تولید مراكز تحقیقات بالینی در بیمارستان ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: نقشه ژنوم كمك به غربالگری و تشخیص به هنگام بیماری ها و همینطور تولید داروهای بیماری های ژنتیكی كمك خواهد نمود.
آقاجانی با بیان این مطلب كه بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان تهران تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی این دانشگاه قرار دارند، بر لزوم ارتقای سلامت مردم با عنایت به برنامه هایی كه در این دانشگاه تعریف شده است تصریح كرد.

1396/10/23
23:25:12
5.0 / 5
5377
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه