زیباسازی به عهدش برای نیما وفا می كند؟

زیباسازی به عهدش برای نیما وفا می كند؟ به گزارش عطر و تن رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در حالی اعلام نموده همزمان با روز تولد نیما یوشیج در ۲۱ آبان، خانه این شاعر را رسما افتتاح می كند كه فقط ۲۳ روز تا تولد او مانده و به نظر می آید تا كنون فقط جارویی به حیاط خانه كشیده اند!


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، خانه نیما یوشیج - پدر شعر نو فارسی - در طول دو سه سال قبل دردسرها و حاشیه های مختلفی را به دوش كشیده است؛ از بحث خروج از ثبت خانه گرفته تا مالكی كه می خواست آنرا تخریب كند و در نهایت فكر ایجاد سفره خانه به سرش افتاد تا خریدِ خانه توسط سازمان زیباسازی و قول هایی كه برای مرمت و احیای آن داده شدند.
از چند ماه قبل و با تحویل گرفتن خانه نیما توسط سازمان زیباسازی، برزین ضرغامی رئیس این سازمان اعلام نمود كه «پس از خرید خانه نیما، این فضای تاریخی تحویل ما بوده و در نخستین فرصت مرمت را آغاز می نماییم. این مرمت باید متناسب با كاركرد آتی خانه نیما یوشیج باشد. متناسب با هویت و پیشینه خانه در منطقه یك، باید كاربری این خانه تعریف شود. اما افتتاح رسمی همزمان با روز تولد این شاعر خواهد بود. طرح بهره برداری بزودی نهایی خواهد شد و خانه نیما یوشیج همزمان با روز میلاد این شاعر یعنی ۲۱ آبان رسما افتتاح می شود.»
حالا ۲۳ روز تا تولد نیما یوشیج زمان باقی است، اما به نظر می آید فقط یك درصد از اقدامات مورد نیاز برای احیا و تبدیل این خانه به مكانی كه بتواند هویت پدر شعر نو ایران را نشان دهد، انجام شده است.

خانه نیما یوشیج پیش از تملك بنا توسط زیباسازی - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

1398/07/29
23:18:56
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: تولد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه