در یك نشست عنوان شد

زبان فارسی محور مهم دیپلماسی عمومی روابط خارجه

زبان فارسی محور مهم دیپلماسی عمومی روابط خارجه عطر و تن: رئیس دپارتمان گسترش زبان فارسی در خارج از كشور زبان فارسی را اساسی ترین بخش و محور مهم دیپلماسی عمومی روابط خارجه عنوان نمود و اظهار داشت: باید از ظرفیت سفارتخانه ها، ایرانی ها خارج از كشور و یا ایران دوستان به بهترین نحو بهره برد تا با ارتباطات قوی در این عرصه بهترین نتیجه حاصل شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا محمدحسین میرزا آقایی در سومین نشست رؤسای مركز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه های كشور كه در دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به جایگاه حاكمیتی و مدیریتی وزارت خارجه اظهار نمود: وزارت خارجه مجری سیاست های خارجی است.
او زبان فارسی را اساسی ترین بخش و محور مهم دیپلماسی عمومی روابط خارجه عنوان نمود و اضافه كرد: باید از ظرفیت سفارتخانه ها، ایرانی ها خارج از كشور و یا ایران دوستان به بهترین نحو بهره برد تا با ارتباطات قوی در این عرصه بهترین نتیجه حاصل شود.
رئیس دپارتمان گسترش زبان فارسی در خارج از كشور اشاره كرد: زبان آموزان سفیران فرهنگی در روابط خارجی و دیپلماسی عمومی هستند. زبان آموزی در كرسی های امور خارجه باید ماندگار شود و همه مراكز رسمی، بنیادها و شاخه های مختلف یك هدف گذاری مشخص داشته باشند.
همین طور محمدامین صراحی رئیس مركز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه گیلان اظهار داشت: این مركز فعالیت رسمی خودرا جهت جذب و آموزش منقاضیان یادگیری زبان فارسی از نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ آغاز نموده است. غ
او اظهار نمود: در این مركز، دوره های آموزش زبان فارسی برای طیف وسیعی از علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی و نیز افرادی كه بنا به لزوم نیاز به یادگیری زبان فارسی دارند و یا قصد ارتقای دانش خودرا در چارچوب برنامه های دانشگاهی دارند، طراحی شده است.
صراحی اظهار داشت: مركز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه گیلان با مساحتی بیشتر از 1500 مترمربع فضای آموزشی دارای سه آزمایشگاه مجهز آموزش زبان، چهار كلاس درس و یك اتاق مجهز ویژه مهمانان است كه در بلوك شش دانشكده ادبیات و علوم انسانی واقع شده است.
رئیس مركز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه گیلان با بیان این كه دوره آزاد آموزش زبان فارسی برای كسانی طراحی شده كه به هر علت نیاز به یادگیری زبان فارسی دارند، اظهار داشت: طول دوره با عنایت به زمان حضور زبان آموزان طراحی می شود و درانتها هر دوره برای زبان آموزان گواهی صادر می شود.





منبع:

1398/04/14
17:14:56
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه