دوسالانه كتاب معماری و شهرسازی برپا می شود

دوسالانه كتاب معماری و شهرسازی برپا می شود به گزارش عطر و تن پنجمین دوره دوسالانه كتاب معماری و شهرسازی(جایزه دكتر منوچهر مزینی) برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، پنجمین دوره دوسالانه كتاب معماری و شهرسازی (جایزه دكتر منوچهر مزینی) به همت موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی، با همكاری انجمن مفاخر معماری ایران روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولیعصر (عج) - بالاتر از ظفر – بلوار اسفندیار – شماره ۳۵ برگزار می گردد.
گیتی اعتماد، آزاده شاهچراغی، فاطمه كاتب و مهناز محمودی سخنرانان این مراسم هستند.
بر مبنای اعلام این دوره به كتاب های تالیف و ترجمه شده (در سال های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷) در گرایش های نگهداری و مرمت، نوسازی شهری، تاریخ معماری و شهرسازی، طراحی منظر، تاریخ شفاهی و اتوبیوگرافی، تكنولوژی های جدید ساختمانی، نقد معماری، روستاشناسی و روستاپژوهی، مدیریت طرح ها، عمران روستائی، زیبائی شناسی هنر و معماری، مستندنگاری، برنامه ریزی شهری و منطقه ای، طراحی شهری و شهرسازی، معماری، اندیشه پژوهی و نظریه پردازی، اختصاص یافته است.
در پنجمین دوره دوسالانه (۱۳۹۸)، تعداد ۲۵۳ عنوان كتاب در حوزه معماری و شهرسازی و رشته های مرتبط دریافت شد كه از این میان ۵۸ عنوان كتاب به دریافت جایزه و لوح ویژه نائل شده اند. از ۲۴ عنوان كتاب بعنوان رتبه افتخار تجلیل شده و ۵ كتاب هم عنوان برتر یافته اند. همینطور از دو ناشر برتر تقدیر شده و چهار ناشر (در بخش عمومی و دولتی) مورد تشویق و قدردانی قرار گرفته اند. در این دوره همینطور علاوه بر جایزه به دو چهره منتخب تندیس قلم سیمین اهدا می شود.
موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی كه در ۲۵ آذرماه ۱۳۸۸، توسط تعدادی از پژوهشگران علوم اجتماعی، هنر و معماری و شهرسازی تاسیس شده است، تابحال در چهار دوره (سال های ۱۳۹۰ – ۱۳۹۲ – ۱۳۹۴ – ۱۳۹۶) نسبت به برگزاری دوسالانه كتاب معماری و شهرسازی و اهداء جایزه «دكتر منوچهر مزینی» اقدام نموده است. دكتر منوچهر مزینی (۱۳۸۱ – ۱۳۱۳) از برجسته ترین صاحب نظران معاصر ایران در زمینه شهرسازی و معماری بخصوص با نگاه برنامه ریزی شهری است.1398/03/20
11:52:55
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: جایزه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه