واكنش نویسندگان به برگزیت

واكنش نویسندگان به برگزیت به گزارش عطر و تن «جان لوكاره» و «نیل گیمن» هم به جمع نویسندگانی پیوستند كه همواره در تلاش اند مردم را نسبت به عواقب توافق نامه «برگزیت» (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) آگاه كنند.


به گزارش عطر و تن به نقل از گاردین، خیلی از نویسندگان برجسته بریتانیایی طی نامه ای كه به این نشریه عرضه شده است، از رای دهندگان بریتانیایی می خواهند در رای گیری روز سه شنبه از اتحادیه اروپا حمایت كنند و در غیر این صورت خویش را برای مشكلات اقتصادی جدی آماده كنند.
این نامه شامل امضای نویسندگان مطرحی همچون «رابرت هریس»، «جان لوكاره» و «فیلیپ پولمن» است كه وعده های طرفداران «برگزیت» را با ادبیات طعنه آمیز مورد انتقاد قرار داده اند.
ده ها نویسنده كه نام خویش را در نامه عرضه شده به گاردین ثبت كرده اند، از مردم خواسته اند تا در انتخابات روز سه شنبه پارلمان اروپا از فرصت استفاده كنند و از اتحادیه اروپا حمایت كنند، در غیر این صورت حتما متوجه هستند كه برگزیده اند چه چیزی را هم برای خودشان و هم برای تمامی اطرافیان شان از دست بدهند.
در این نامه كه از قول نویسندگانی همچون « نیل گیمن»، «كیت ویلیامز»، و «لوری پنی» نوشته شده چنین آمده است: «تصمیم می گیرید كه چیزی را از دست بدهید؟ این سوالی است كه به نظر ما تمامی اقشار جامعه را دربر می گیرد. چون كه ما قبل از این عادت داشتیم درباره پیشرفت های توافق « برگزیت»، پول بیشتر و فرصت های بیشتر بشنویم. حالا از حامیان توافق «برگزیت» می خواهیم به ما اطمینان بدهند كه شرایط به وخامت آخرین جنگ جهانی بدل نشود.»
در این نامه به این مورد اشاره شده كه همچون صنعت اتومبیل سازی، درآمد نویسندگان هم تحت تاثیر توافق نامه « برگزیت» قرار خواهد گرفت. صادرات كتاب حدود ۶۰ درصد از درآمد انتشاراتی های بریتانیا را به خود اختصاص می دهد كه ۳۶ درصد از آن به اروپا صادر می شود.
منبع:

1398/03/01
00:04:37
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: ادبیات , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه