در نشست خبری عنوان شد؛

هیچ مركز درمانی حق خودداری از پذیرش مصدومان۴شنبه آخر سال را ندارد

هیچ مركز درمانی حق خودداری از پذیرش مصدومان۴شنبه آخر سال را ندارد عطر و تن: سرپرست سازمان اورژانس كشور از آماده باش كامل اورژانس برای خدمات رسانی به مصدومان احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال آگاهی داد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پیرحسین كولیوند روز یكشنبه در نشست خبری به تشریح برنامه های اورژانس كشور برای خدمات رسانی به مصدومان احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال پرداخت و اظهار داشت: ما هیچ مصدومی نداشته ایم كه در چهارشنبه آخر سال مراكز درمانی از پذیرش آنها ممانعت كرده باشند. برای اینكه مراكز درمانی موظف می باشند صفر تا صد خدمات رسانی را به این مصدومان داشته باشند.
وی با عنوان این مطلب كه هنوز بعضی از مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال قبل تحت درمان هستند، در ارتباط با هزینه این قبیل مصدومان گفت: آنچه مسلم است روند درمان این مصدومان طبق مقررات و قوانین كشوری است. یعنی اینكه اگر دفترچه بیمه داشته باشد، هزینه های وی بر همان اساس محاسبه و در غیر این صورت هزینه ها بطور كامل می بایست توسط فرد مصدوم كه تحت درمان است پرداخت گردد.
كولیوند اشاره كرد: بیمارستان ها و مراكز درمانی شامل بخش دولتی و خصوصی در چهارشنبه آخر سال وظیفه دارند مصدومان احتمالی را پذیرش كنند.
وی با عنوان این مطلب كه برای پیشگیری از هرگونه اختلال در خدمات رسانی به مصدومان چهارشنبه آخر سال می بایست مردم با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند، گفت: این احتمال وجود دارد كه فرد توسط برخی افراد و نیروهای غیرمتخصص به مراكز درمانی منتقل شود كه می تواند روند درمانی او را گرفتار مشكل كند.
وی با بیان اینكه ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس در آماده باش كامل هستند، اضافه كرد: ۴۱ فروند بالگرد اورژانس كه البته این بالگردها دید در شب نیستند كه بتوان در شب چهارشنبه آخر سال از آنها بهره برد بلكه در روز روشن می توان برای انتقال مصدومان از این بالگردها استفاده نمود.
كولیوند افزود: ۳۳۰ دستگاه موتور آمبولانس به همراه ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس در آماده باش كامل برای چهارشنبه آخر سال هستند.
وی با عنوان این مطلب كه در تهران علاوه بر پایگاه های ثابت از نیروهای سیار باز استفاده خواهیم كرد، اضافه كرد: ما تلاش می نماییم بیشترین نقاطی را كه پیش بینی می شود تجمع مردم در آن نقاط زیاد خواهد بود، پوشش دهیم.
در ادامه، طیب قدیمی معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت از ۵۳ مورد قطع عضو در حوادث چهارشنبه آخر سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: متأسفانه لطمه های اجتماعی این قبیل حوادث بیشتر از لطمه های جسمی است.

1397/12/20
14:39:16
5.0 / 5
4918
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه