توصیه محققان؛

راه های جلوگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان

راه های جلوگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان به گزارش عطر و تن ریه ها دارای سیستم دفاعی طبیعی هستند كه از آلودگی و میكروب ها محافظت می كند اما تنها این سیستم ایمنی برای جلوگیری از تمامی بیماری های ریوی كافی نیست.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، عفونت های ریوی یكی از خطرناك ترین بیماری ها است كه بی توجهی به آن، بویژه در فصل زمستان، می تواند سبب مرگ انسان شود.
ریه یكی از مهمترین اعضای بدن است كه مسئول ورود اكسیژن به بدن و خارج كردن دی اكسید كربن است، این عضو از هزاران كیسه هوایی كوچك تشكیل شده است كه با انقباض و انبساط هوا را به درون بدن كشانده و بعد از دریافت اكسیژن دی اكسید كربن را از بدن خارج می كند.
محققان سفارش می كنند عفونت ریه را جدی بگیرید و از شدت یافتن و پیشروی آن در بدنتان پیشگیری كنید. این عارضه خطرات جانبی زیادی برای سلامتی در بر دارد كه از آن جمله می توان به آسم، برونشیت مزمن، بیماری انسدادی مزمن ریوی، برونشیت حاد، آمفیزم، ذات الریه، سل و اِدم ریوی به دنبال عفونت ریه اشاره نمود.
انجمن ریه آمریكا برای جلوگیری از عفونت ریه سفارش های زیر را عرضه میكند:
- سیگار نكشید، و در صورت سیگاری بودن، ترك كنید.
- از قرارگیری در معرض آلودگی هوا بپرهیزید.
- مرتباً دست هایتان را با اب و صابون بشویید.
- بهداشت دهان تان را به خوبی رعایت كنید. حداقل روزی دو مرتبه دندان هایتان را مسواك بزنید و هر شش ماه یكبار به دندانپزشك تان رجوع كنید.
- هرسال واكسن آنفولانزا بزنید.
- در صورت بیمار شدن، در منزل مانده و استراحت كنید تا زودتر بهبود یابید.

1397/10/09
14:23:16
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه