راهنمای خرید عطر مناسب

راهنمای خرید عطر مناسب عطر و تن: دنیای عطرها دنیای پیچیده و بزرگی می باشد. رایحه های مختلف و بسیاری در تولید عطر استفاده می شود. در دنیای مد، عطر و ادكلن هم مانند لباس، كفش، كلاه و … سال به سال، نو می شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نمی باشد.


برای انتخاب درست یك عطر دانستن برخی از ویژگی های عطرها كمك زیادی به شما خواهد كرد.
 
عطرهای تلخ، شیرین و گرم
در ساخت عطرهای تلخ معمولا از اسانس هایی مانند ریشه درختان و ادویه های تند شرقی استفاده می كنند. عطرهای شیرین و گرم هم عطرهایی هستند كه از بو و طعم شكلات و میوه های تابستانی برخوردارند.
 
از عطرهایی مانند بولگاری، اسكادا و ایریا كه رایحه سنگینی دارند، ترجیحا در محافل رسمی استفاده كنید. همیشه بهتر است كه در مكان های رسمی از رایحه های تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده شود.
 
همیشه بهتر است كه در مكان های رسمی از رایحه های تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده شود
 
عطرهای سرد و ترش
عطر سرد به عطری می گویند كه حس خنكی و تازگی را القا كند. استشمام این عطرها معمولا باعث می شود كه طعمِ میوه هایی مانند خیار و هندوانه را به خاطر بیاوریم.
 
عطر ترش به عطری می گویند كه طعم مركبات را به خاطر بیاورد. عطرهای ترش نیز القا كننده حس طراوت و شادمانی اند.
 
از عطرهایی مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجیحا در محافل دوستانه و صمیمی استفاده كنید. همیشه بهتر است كه در محافل دوستانه و صمیمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده شود.
 
عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می شوند. برای مثال، در باشگاه های ورزشی، هوای داخل باشگاه را معمولا با رایحه های سرد و ترش مطبوع می كنند. عطرهایی با طعم گل های وحشی می توانند حس صمیمیت بیشتری به محیط القا كنند.
 
عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می شوند
 
انتخاب عطر بر اساس فصل سال
عطرهای مناسب هوای گرم
عطرهایی كه بهتر است در روزهای گرم و آفتابی استفاده شوند، با عطرهایی كه مناسب روزهای سرد زمستان اند، یكسان نیستند. در روزهای گرم تابستان برای ماندگاری بوی عطر باید به دفعات بیشتری از آن استفاده كنید. با این حساب، بهتر است كه در فصل گرم از عطری استفاده كنید كه ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 
در فصل گرم، استفاده از رایحه های خنك و ترش، تلخ و سرد، جنگلی و وحشی بسیار خوشایند است. استفاده از رایحه های خنك و ترش در فصل تابستان، سرمای خوشایندی را به شما و اطرافیانتان منتقل می كند و درنتیجه از حس گرمای محیط می كاهد تا به یك حس تعادل دمایی برسید.
 
در فصل گرم، استفاده از رایحه های خنك و ترش، تلخ و سرد، جنگلی و وحشی بسیار خوشایند است
 
عطرهای مناسب هوای سرد
ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است. یعنی در پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الكل موجود در عطر دیرتر تبخیر می شود. در فصل های سرد سال، بهتر است از رایحه های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده كنید.
 
در فصل های سرد، بهتر است از رایحه های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده كنید
 
انتخاب عطر براساس نوع پوست
اگر پوست تان چرب است، خوشحال باشید چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست های چرب و تیره بیشتر است. اما عطر برای پوست های روشن و خشك، در حكم یك مرطوب كننده است و دوام زیادی روی این پوست ها ندارد.
 
اگر پوست تان روشن و خشك است و می خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود، بهتر است پیش از استفاده از عطر، از لوسیون های مرطوب كننده فاقد بو استفاده كنید.
 
دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست های چرب و تیره بیشتر است
 
نكاتی درباره انتخاب عطر مناسب
از زمان های گذشته، این باور همچنان پابرجاست كه عطر و ادكلن را باید به پوست جلوی گردن و یا به مچ دست زد. واقعیت این است كه زدن عطر بر روی محل نبض ها باعث متصاعد شدن رایحه عطر شده و خوشایند است، اما پزشكان توصیه می كنند به گردنتان عطر نزنید چرا كه این كار، احتمال بیماری های پوستی را در این ناحیه افزایش می دهد.
1396/04/27
22:59:05
5.0 / 5
6678
تگهای خبر: عطر , ادكلن , خوشبو , خرید عطر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه