تفاوت عطر و ادكلن و دئودورانت

تفاوت عطر و ادكلن و دئودورانت عطر و تن: اگر می خواهید بدانید كه عطر و ادكلن و دئودورانت چه تفاوتی با هم دارند این مطلب را بخوانید. تمام رایحه‌ها به طور كلی یكسان هستند، اما بر اساس غلظت روغن موجود در الكل و آب، عنوانی به آنها داده شده است.


«عطر» به طور كلی واژه‌ای است كه برای هر دو جنس به كار می‌رود و برای هر بویی كه مقدار خاصی از روغن رقیق شده‌ی رایحه در الكل و آب است. بنابراین هر رایحه بسته به غلظتی كه دارد، نام متفاوتی می‌گیرد.
 
ویژگی‌های هر یك از رایحه‌ها را در ادامه می‌بینید:
 
دئودورانت:
 
رقیق‌ترین نوع رایحه كه معمولا ۱ تا ۳ درصد روغن معطر در الكل و آب دارد. معمولا كم‌تر از یك ساعت دوام دارد.
 
 ادكلن:
 
قدیمی‌ترین واژه‌ای كه برای عطر استفاده می‌شود، و در امریكا برای رایحه‌های مردانه به كار می‌رود. ادكلن سبك، طراوت‌بخش و میوه‌ای است و عموما از ۲ تا ۴ درصد روغن معطر در الكل و آب تشكیل شده‌است. معمولا در رایحه‌های مخصوص افراد جوان استفاده می‌شود. معمولا به مدت ۲ ساعت دوام دارد.
 
ادو تویلت:
 
یك اسپری سبك كه از ۵ تا ۱۵ درصد اسانس عطر خالص حل شده در الكل تشكیل شده‌است. معمولا به مدت سه ساعت دوام دارد.
 
ادو پرفیوم:
 
به لحاظ تاریخی بدون جنسیت است و سابقا برای توصیف رایحه‌های مردانه و هم رایحه‌های زنانه به كار می‌رفته‌است. بهترین واژه برای توصیف رایحه همین است. ۱۵ تا ۲۰ درصد اسانس عطر خالص دارد و دوام آن ۵ تا ۸ ساعت است.
 
 پرفیوم:
 
تحریف شده‌ی لاتین عبارت «پر فوموم». غلیظ‌ترین و گران‌ترین در میان تمام رایحه­ها. پرفیوم یا پارفیوم كمی روغنی‌تر است. از ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس پرفیوم خالص تشكیل ‌شده‌است. یك پاف از این رایحه ممكن است تا ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.
 
این تمام چیزی بود كه باید یاد می‌گرفتیم و قطعا كمك‌تان می‌كند كه در هنگام خرید بهتر تصمیم بگیرید مثلا اگر به دنبال چیزی هستید كه كمی سبك‌تر باشد و بویش در روزهای گرم تابستان خیلی روی تن‌تان نماند یا به دنبال چیزی هستید كه دوام زیادی داشته باشد و در تمام طول روز كه بیرون هستید، ماندگار باشد.
1396/04/12
17:13:19
5.0 / 5
5497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه