مطالعه جدید نشان می دهد؛

افزایش خطر سقط جنین در معرض آلودگی هوا

افزایش خطر سقط جنین در معرض آلودگی هوا به گزارش عطر و تن طبق نتایج مطالعات جدید، آلودگی هوا ریسك سقط جنین را در زنان در اوایل حاملگی بالا می برد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان با پیگیری وضعیت صدها زن آبستن در ایالات میشیگان و تكزاس دریافتند قرارگیری مزمن در معرض آلودگی هوا ریسك سقط جنین را تا بیش از ۱۰ درصد بالا می برد.
پائولین مندولا، سرپرست تیم تحقیق از موسسه ملی سلامت كودكان آمریكا، در این باره می گوید: «ما دریافتیم هم اُزن و هم ذرات ریز موجود در هوا با افزایش ریسك سقط جنین در اوایل حاملگی مرتبط هستند. »
این تیم تحقیق در یك مطالعه بلندمدت، ۵۰۱ زوج را بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ تحت پیگیری پژوهشی قرار داده بودند.
به گفته پژوهشگران، از بین این تعداد ۳۴۳ زوج آبستن شدند اما ۹۸ زوج (۲۸ درصد) در ۱۸ هفته اول حاملگی جنین شان را از دست دادند. تیم تحقیق میزان قرارگیری این زوجین در معرض آلاینده های هوا را در منطقه سكونت شان بررسی كردند.
یافته ها نشان داد قرارگیری در معرض اُزن ریسك سقط جنین را تا ۱۲ درصد بالا می برد اما قرارگیری در معرض ذرات ریز هوا این ریسك را تا ۱۳ درصد بالا می برد.
به گفته مندولا، هنوز دلیل ارتباط قرارگیری در معرض آلودگی هوا با سقط جنین دقیقا مشخص نیست. اما عنوان می گردد احیانا التهاب و فشار اكسایشی ناشی از آلودگی هوا حاملگی را به خطر می اندازد بطوریكه به رشد جنین آسیب می زند، در القاء تخم بارورشده در رحم تداخل تولید می كند، یا باعث بروز مشكلاتی در رشد جفت می گردد.
برخی محققان هم معتقدند مواد سمی موجود در آلاینده های هوا از جفت گذشته و مستقیما به جنین صدمه می رسانند.
 

1396/08/29
10:47:46
5.0 / 5
4722
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه