آشنایی با زیباترین گل های جهان

آشنایی با زیباترین گل های جهان عطر و تن: جواب این پرسش كه كدام نوع گل لقب زیباترین گل‌های جهان را به خود اختصاص دهد، شاید بسیار سخت باشد. هر گلی در هر نقطه‌ای از جهان زیبایی خاص خودش را دارد. برخی از گل‌ها سوای عطر و بوی خوشایندی كه دارند از نظر بصری بسیار زیبا و رویایی به نظر می‌رسند و در واقع چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می گرداند. برخی از گل‌ها، تعدادی از ویژگی‌های منحصر به فرد را یك‌جا در خود جمع كرده‌اند و به دیگران عرضه می‌كنند.


شكوفه گیلاس
گل‌های شكوفه گیلاس به طور جد نیازی به تعریف ندارد، چرا كه زیبایی آنها كاملا عیان است. شهر توكیوی ژاپن كه بیشتر با درختان گیلاس‌اش معروف شده است، هر ساله در فصل شكوفه دهی این درخت مراسم خاصی برگزار می‌كند كه مردم از سراسر جهان برای دیدن این شكوفه‌های زیبا گرد هم می‌آیند. شاید شما تعجب كنید كه چرا شكوفه‌های درخت گیلاس در این لیست قرار گرفته است از آنجایی كه این شكوفه‌های زیبا، متعلق به یك درخت است، خود می‌تواند اعجازی از طبیعت باشد این درخت محبوب مردم ژاپن است كه به زبان بومی آن را «ساكورا» می‌نامند.
این شكوفه‌های بسیار زیبا نماد فصل بهار است. شكوفه‌هایی با رنگ‌های سفید و صورتی كه در ماه فروردین باز می‌شوند. دوره شكوفه‌دهی درخت گیلاس تقریبا ۱۴ روز به طول می‌انجامد. شكوفه‌های درخت گیلاس در فرهنگ مردم ژاپن از اهمیت بالایی برخوردار است. آنها این شكوفه‌ها را آغازی برای یك زندگی زیبا می‌دانند و در دوره شكوفه‌دهی این درخت تمامی خانواده زیر آن جمع می‌شوند و به شادی، خوشگذرانی و دید و بازدید می‌پردازند.
 
گل پرنده بهشتی
نام این گل شاید كمی گیج كننده باشد. در واقع پرنده بهشتی نام گیاهی عجیب و غریب است كه بومی آفریقای جنوبی است. گل‌های آن به گونه‌ای است كه انگار پرنده‌ای بهشتی در حال پرواز است. به همین دلیل نام آن را پرنده بهشتی نامیده‌اند. این گل بسیار زیبا نمادی از بهشت است. این گل زیبا در ماه‌های خرداد تا شهریور گل می‌دهد و از سه قطعه مهره‌ای صاف به رنگ پرتقالی و و سه قطعه افقی آبی داخلی تشكیل شده است. این گیاه دارای برگ‌های زرد و بلند است. این گل بهشتی در كل شبیه به یك پرنده در حال پرواز است. این گل در خارج از محیط منزل رشد می‌كند و نیاز به آفتاب كامل دارد. وقتی زمان گل دهی آن تمام شد، شما باید ساقه گل را جدا كنید تا برای گل‌دهی بعدی آماده شود.
 
گل قلب 
همانطور كه می‌دانید شكل قلب نماد عشق است. حال یك گل در باغ خود تصور كنید كه با گل‌های صورتی، سفید و قهوه‌ای آراسته شده است این شگفت انگیز نیست؟ البته كسی نمی‌تواند منكر زیبایی گل قلب شود. این گیاه زیبا توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌كند. این گل در شرایط آب و هوایی مرطوب خوب رشد می‌كند و قادر است تا ۲۰ گل به شكل قلب را روی هر ساقه برویاند. گل قلب در رنگ‌های؛ صورتی، قرمز، زرد و سفید یافت. این گل با رنگ صورتی با خط سفید بسیار جذاب‌تر دیده می‌شود. در روز‌های بارانی و زمانی كه رطوبت هوا زیاد است با جمع شدن یك قطره آب روی نوك این گل به نظر می‌رسد كه قلب در حال خونریزی است.
 
گل داهلیا/ كوكب
این گل یك ویژگی منحصر به فرد دارد و آن هم تنوع بسیار زیاد آن در اندازه و رنگ است. این گیاه در جهان به ۴۲ گونه مختلف تقسیم می‌شود. این گل بسیار زیبا در اندازهای مختلف یافت می‌شود از ۵ سانتی متر گرفته تا ۵۰ سانتی متر. از دیگر ویژگی مهم این گل تعداد تنوع رنگ آن است. این گل به جز رنگ آبی تقریبا تمامی رنگ‌ها را داراست. گل Dahlia بومی كشور مكزیك است اما امروزه بخاطر زیبایی آن در سراسر جهان كشت می‌شود. فصل گل دهی این گل زیبا در اواسط تابستان است. برای اینكه بتوان پس از خشك شدن گل دوباره آن را مشاهده كرد باید ساقه گل را از بین ببرید تا گل دوباره شكوفا شود.
 
نیلوفر آبی
نیلوفر آبی به احتمال زیاد ملكه تمام گل‌های آبزی در جهان است. نیلوفر‌های آبی در ۷۰ گونه مختلف در جهان وجود دارند. این گل‌ها در اكوسیستم آب شیرین و كم عمق توانایی رشد و نمو را دارند. گل نیلوفر آبی علاوه بر زیبایی كه دارد برای حفظ تعادل و ایجاد یك زیستگاه ایده‌آل برای ماهیان نیز نقش پررنگی را ایفا می‌كند. این گل علاوه بر گل‌های زیبایی كه دارد، دارای برگی بزرگ است كه روی آب شناور می‌شود. این خصیصه بر زیبایی این گل بسیار می‌افزاید. مورد قابل توجه دیگر درباره این گل این است كه ساقه‌های بلند آن زیر آب به انتهای حوضچه آبی متصل هستند، این ساقه‌ها محدوده كوچك و خاصی را در اختیار گیاه قرار می‌دهند تا در آن محدوده شناور باشد. گل‌های نیلوفر آبی از فصل بهار تا پاییز باز می‌شوند. از جمله رنگ‌های آن می‌توان به صورتی، زرد، نارنجی، بنفش، و آبی اشاره كرد. 
 
گل گازانیا
گل گازانیای زیبا بومی آفریقا محسوب می‌شود. این گل را به‌عنوان گل گنج نیز می‌شناسند. این گیاه بسیار زیبا دارای رنگ‌های متنوعی است و برگ‌های آن با رنگ‌های نقره‌ای و سبز زیبایی خاصی را به این گل داده‌اند. گازانیا در مناطقی كه آفتاب فراوان دارند، رشد می‌كند. گل‌های آن از اواسط تابستان باز شده و تا اوایل پاییز این روند ادامه پیدا می‌كند. این گل در رنگ‌های پرتقالی، زرد، قرمز، صورتی و سفید یافت می‌شود. این گل دوست داشتنی در شب و در روزهایی كه حرارت پایین باشد، باز نمی‌شود.
 
گل لوتوس (گل نیلوفر آبی)
واكنش كسی كه گل لوتوس را در یك حوضچه آب می‌بیند، بسیار جالب خواهد بود. هر چقدر این گل در شرایط آب و هوایی كثیف رشد كند كسی نمی‌تواند زیبایی آن را در نظر نگیرد. این گل زیبا برای بودایی‌ها نماد خلوص، هماهنگی و فیض است. لوتوس یكی از گل‌های آبزی زیبا است كه در آب‌های كم عمق و تیره یافت می‌شود. این گل در آب‌های سرد قادر به ادامه زندگی نیست و برای رشد نیاز به آفتاب فراوان دارد. این گل حساس به نور در طول روشنایی روز باز می‌شود و هنگام تاریك شدن هوا گل‌های خود را می‌بندد. 
گل لوتوس شگفت انگیز، به طور عمده در رنگ‌های صورتی و سفید یافت می‌شود. این گل با گلبرگ‌های زیبا و لایه‌ای خود دارای یك سر مركزی است كه گلبرگ‌ها و گل این گیاه روی آب شناور است. گل لوتوس می‌تواند تا قطر ۲۰ سانتی متر رشد كند و برگ‌های كاملا شكل دور آنها نیز تا ۶۰ سانتیمتر رشد می‌كنند. جدا از زیبایی این گل، لوتوس با عطر خوشایندیش نیز معروف است.
 
گل لاله‌
شما درباره باغ‌های بزرگ كشور هلند بسیار شنیده‌اید. باغ‌هایی با وسعت ۳۲ هكتار. در هر بهار میلیون‌ها لاله در این باغ‌ها شكوفا می‌شوند و منظره‌ای بسیار زیبا را خلق می‌كنند. تصور كنید در زمان شكوفا شدن لاله‌ها در این باغ‌ها حضور داشته باشید، بی‌شك محو تماشای این همه زیبایی می‌شوید. از آنجایی كه گل‌های لاله به زیبایی مشهور هستند بی درنگ مجذوبشان خواهید شد. بیش از ۳۰۰۰ نوع گل لاله از ۱۵۰ گونه مختلف در جهان وجود دارد. این تنوع زیاد باعث شده است كه گل لاله یكی از پرطرفدارترین گل‌های جهان به‌شمار آید. 
گل لاله فنجانی در بهار باز می‌شود. این گل شیك و زیبا در تمامی رنگ‌ها به جز آبی خالص یافت می‌شود. به طور معمول هر ساقه لاله فقط یك گل دارد اما گونه‌ای از لاله‌ها وجود دارند كه هر ساقه قادر است بیشتر از یك گل را روی خود برویاند. یك واقعیت غم انگیز درباره لاله‌ها چرخه عمر كوتاه آن‌ها است. لاله‌ها در حدود ۵ الی ۷ روز بیشتر باز نمی‌مانند. 
 
گل اركیده
گل‌های اركیده یكی از بزرگترین خانواده‌های گل گیاه در جهان هستند كه بیش از ۲۵۰۰۰ هزار گونه شناخته شده دارند. شما می‌توانید این گیاه زیبا را تقریبا در تمامی سطح كره زمین پیدا كنید. چیزی كه باعث می‌شود، اركیده بسیار خاص شود برخی از گونه‌های منحصر به فرد آن است. اركیده‌ها علاوه بر اندازه، طول عمرهای متفاوتی نیز دارند و دارای رنگ‌های متنوعی هستند، سوای رنگ‌های پر جنب و جوشی كه اركیده‌ها دارند شكل ظاهری آنها است كه گاها شبیه به دیگر موجودات روی زمین هستند. 
به عنوان مثال، اركیده‌های بسیار شبیه به خروس، زنبور، سر فیل و دیگر موجودات وجود دارند. اركیده‌ها قادر خود را به شكل زنبور ماده در آورده و با این كار برای گرده افشانی زنبورهایی نر را به خود جلب كنند. این گل با تنوع رنگی كه دارد بسیار جذاب است، اركیده‌ها در رنگ‌های بنفش، صورتی، زرد، سفید و قرمز نیز وجود دارند. البته اركیده‌ها با تنوع رنگی خود حشرات را به خودشان جلب كرده و باعث گرده افشانی می‌شوند.
 
گل سرخ (رز)
بی شك گل سرخ (رز) زیباترین گل در جهان است. این گل از دیر باز مورد توجه ما انسان‌ها بوده است. گل‌های رز نماد عشق، افتخار، ایمان، زیبایی و اشتیاف است. زیبایی عامل اصلی در جذاب شدن گل‌ها است. در جهان تقریبا ۱۰۰ گونه گل رز وجود دارد، حقیقت این است كه هر گل رزی دارای زیبایی منحصر به فرد خود است. گل‌های رز به طور معمول دارای پنج گلبرگ هستند كه یك استثنا در این مورد وجود دارد و آن هم گل رز Rosa Sericea است كه دارای ۴ گلبرگ است. گل‌های رز را می‌توان در رنگ‌های مختلف قرمز، زرد، صورتی، سفید و نارنجی پیدا كرد. رزهای سیاه و رنگی خالص وجود ندارند. صرف نظر از دیگر رنگ‌های گل رز، كه بسیار جذاب نیز هستند. گل رز قرمز برای ما ویژگی خاصی دارد از آنجا كه عشق واقعی را به ما نشان می‌دهد.
1396/04/20
22:38:47
3.0 / 5
8101
تگهای خبر: گل , عطر , خوشبو
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
گل قلب و گل پرنده بهشتی عجیب هستن !

فرد:
عالی و عالی ولی عکسش را عوض کنین
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه