سفیر قبرس به كتابخانه ملی رفت

دیپلماسی فرهنگی، تاثیر گذارتر از دیپلماسی سیاسی

دیپلماسی فرهنگی، تاثیر گذارتر از دیپلماسی سیاسی عطر و تن: رییس سازمان اسناد و كتابخانه ملی، در بازدید امروز سفیر قبرس از كتابخانه ملی اظهار داشت: امروز دیپلماسی فرهنگی می تواند از دیپلماسی سیاسی تاثیرگذارتر و اثر بخش تر باشد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و كتابخانه ملی، پتروس ت. ناكوزیس، سفیر قبرس در ایران 2 آبان ماه با حضور در سازمان اسناد و كتابخانه ملی، ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجموعه، با اشرف بروجردی دیدار و گفت وگو كرد.
اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ضمن خوش آمد به سفیر قبرس برای حضور در سازمان اسناد و كتابخانه ملی اظهار داشت: امیداوار هستم حاصل این نشست بتواند دستاورد خوبی برای هر دو كشور در زمینه های فرهنگی داشته باشد.
وی در ادامه اضافه كرد: در این جلسه می توانیم فصل مشتركی برای این كه در آینده بتوانیم رویكردهای فرهنگی را درعرصه تعاملات دو كشور برقرار نماییم، داشته باشیم.
بروجردی با بیان این كه سازمان اسناد و كتابخانه ملی متشكل از دو بخش مهم كتابخانه و اسناد است كه این دو بخش از سال ۱۳۸۲ با یكدیگر ادغام شده اند عنوان كرد: دراین مجموعه علاوه بر كوشش برای حفظ میراث فرهنگی و نگهداری از میلیون ها جلد كتاب و سند، زمینه را برای رشد و توسعه مبانی علمی ایران شناسی و اسلامی شناسی فراهم نموده ایم.
او سپس اظهار داشت: این سازمان جایگاهی است برای این كه دانشمندان با آسایش كامل به بحث و تبادل نظر بپردازند و خودمان را موظف می دانیم این فضا را برای آنان مهیا نماییم.
بروجردی تصریح كرد: همینطور از آن جایی كه این سازمان یك جایگاه ملی هم دارد ازاین رو ما موظف هستیم تا ارتباطات بین المللی در حوزه فرهنگی را به وجود آوریم. در این راستا هم علاوه بر تبادل منابع و ارتباطات رایج، علاقه مند هستیم آموزش های تعاملات در رابطه با حوزه نگهداری از كتب و اسناد را افزایش دهیم.
سپس وی با اشاره به این كه سرنوشت بعضی از ملت ها با یكدیگر گره خورده، ریشه این مورد را در دیرینه مشترك كشورها دانست.
وی در ادامه با تاكید بر ضرورت امضا تفاهم نامه برای اجرایی شدن برنامه های فرهنگی بین دو كشور اظهار داشت: دو كشور ایران و قبرس در گذشته تعاملات مشتركی بسیاری داشته اند؛ ازاین رو هم در بخش اسناد و هم منابع خطی می توانیم فصول مشتركی بسیاری تولید نماییم.
بروجردی در ادامه با اشاره به اینكه سازمان اسناد و كتابخانه ملی آمادگی دارد تا علاوه بر فعالیت در حوزه حفظ منابع و اسناد خطی، یك اتاق برای كشورهای مختلف در این مجموعه راه اندازی كند اظهار داشت: این اقدام می تواند برای آشنایی مردم كشور ما با فرهنگ دیگر كشورها كمك نماید.
در ادامه این نشست پتروس ت. ناكوزیس، سفیر قبرس در ایران اظهار داشت: آرشیو ملی و كتابخانه ملی كشور قبرس دو نهاد جدا از یكدیگر هستند. مجموعه آرشیو ملی قبرس علاوه برخدمات، بازدید، حفاظت و نگهداری از اسناد، برای تحقیقات محققان و پژوهشگران هم عرضه خدمات دارد. همینطور مجموعه كتابخانه ملی قبرس هم علاوه بر نگهداری از منابع، ارتباطات خوبی با مجامع اروپایی بوجود آورده است.
سفیر قبرس در ادامه با اشاره به اینكه از امضا هر گونه تفاهم نامه سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران استقبال می نماییم، اضافه كرد: دوكشور ایران و قبرس تجارب تاریخی زیادی با یكدیگر دارند؛ به این دلیل است كه می توانیم در حوزه های مختلف با یكدیگر همكاری هایی داشته باشیم.


پتروس ت. ناكوزیس در ادامه با تاكید بر اینكه ایران و قبرس در بعدهای مختلف ارتباطات بسیاری با یكدیگر داشته اند، اظهار داشت: در یك اقدام مشترك فرهنگی می توانیم، شرایط را برای محققان و پژوهشگران فراهم نماییم تا پیشینه تاریخی خوبی با استفاده از منابع و اسناد تاریخی از دو كشور به دست آورند.
1397/08/04
15:59:49
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه