خوشامدگویی علی مؤذنی به سلبریتی ها

كتاب چاپ كرده، اختلاس كه نكرده اند

كتاب چاپ كرده، اختلاس كه نكرده اند عطر و تن: علی مؤذنی با خوشامدگویی به سلبریتی هایی كه به عرصه ادبیات وارد شده اند، می گوید: ورود آن ها آسیبی به ادبیات نمی زند، چونكه كتاب چاپ كرده اند، اختلاس نكرده و حق مردم را نخورده اند.


این داستان نویس در گفت وگو با ایسنا، درباره ورود سلبریتی ها به عرصه ادبیات، اظهار نمود: من ورودشان را خوشامد عرض می كنم. هر كسی حق دارد هر قالبی را كه دوست دارد، تجربه كند. بعضی چندوجهی اند و استعدادهای مختلف دارند و اتفاقا در هر زمینه ای هم كه وارد می شوند، خودشان را خوب نشان می دهند. بعضی هم نه؛ صرفا از روی كنجكاوی وارد می شوند و خویش را محك می زنند كه یا احساس موفقیت می كنند و می مانند و ادامه می دهند، یا آن دستاورد لازم را به دست نمی آورند. مثلا در بازیگری موفق اند اما در نویسندگی نه؛ آن ها در بازیگری چنان خودی نشان داده اند كه نویسندگی شان اگر خوب هم باشد، زیر سایه آن قرار می گیرد. در هر صورت جا زیاد است و قدم هر تازه واردی هم مبارك است.

وی همینطور درباره این كه گفته می گردد سلبریتی ها به خاطر شهرت شان مشكلی به لحاظ ناشر پیدا نمی كنند، اظهار داشت: ورود شاید آسان باشد، اما ماندن دشوار می باشد. این به نظرم بخل است كه ما بگوییم به خاطر این كه از یك سلبریتی استقبال می شود، نباید به حوزه كتاب و نویسندگی وارد شود؛ حق ما را كه نمی خورد، اگر ناشر و مخاطب از ورودش استقبال می كنند، خب بكنند؛ خوشا به حالش. اتفاقا اگر مثلا داستان بنویسند و خوب هم فروش كنند، بر چرخه نشر تاثیر مثبت می گذارد و مخاطبان داستان را بالا می برد.

علی مؤذنی درباره نقد به قیمت گذاری كتاب های این افراد هم بیان كرد: خب بالا باشد. حتما این شخص مخاطب خاصی را مد نظر قرار داده نه عموم كتاب خوان ها را. اگر كتابش از نظر كیفی خوب است و گران هم هست، بگذاریم مخاطبی كه دنبال اثر اوست، انتخاب نماید و بعد از مطالعه ارزیابی كند كه آیا پولش را دور ریخته یا نه باید با اشتیاق منتظر كتاب بعدی او بماند.
نویسنده كتاب «احضاریه» در انتها تصریح كرد: به هیچ وجه ورود یك سلبریتی آسیبی به ادبیات نمی زند، چونكه كتاب چاپ كرده، اختلاس كه نكرده، حق مردم را هم نخورده است. كتابش را یا یك ناشر چاپ كرده یا به خرج خودش چاپ كرده و حالا در معرض فروش گذاشته است. از ارشاد هم حتما مجوز كسب كرده، پس كدام آسیب؟ اگر كتابش خوب باشد كه قدمی مثبت برداشته، و اگر خوب نباشد، از آن استقبال نمی گردد.1397/07/27
19:25:42
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: ادبیات , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه